Startlista

Men 100 m A-final 19:10
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 2152Erik Annerfalk 94SWEUllevi FK10.59-1910.59
 335Emmanuel Dawlson 92SWEHammarby IF10.59-1510.59
 4220Everton Clarke 92JAMJamaica10.08-1610.38
 5119Odain Rose 92SWESpårvägens FK10.30-1410:56
 6164Erik Johansson 99SWEVarbergs GIF10.90-1811.20
Men 100 m B-final 16:10
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 262Erik Isaksson 02SWEIF Kville11.27-1911.27
 3262Dennis Melander 95SWEAthletics 24Seven SK11.08-1911.08
 4101Tarley Allison 97SWEMölndals AIK10.81-1910.81
 580Sebastian Kadestål 96SWEMalmö AI10.92-1711:17
(Winner in B-final to A-final)
Men 800 m A-final 17:55
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1191Simon Wallenlind 97SWEMölndals AIK1:52.43-161:52.52
 1244Rickard Gunnarsson 91SWEHässelby SK1:47.20-14
 20271Tobias Grönstad 02NORBUL1:51.94-191:51.94
 3138Benjamin Åberg 95SWEHälle IF1:52.02-181:52.02
 32125Vidar Johansson 96SWESävedalens AIK1:58.52-15
 40181Berhe Kidane 99SWEÄrla IF1:49.94-181:50.91
 50134Joakim Andersson 92SWEIFK Trelleborg1:48.44-171:49.81
 6190Johan Lamm 98SWEMölndals AIK1:53.25-191:53.25
 62183Felix Francois (Pace A)90SWEÖrgryte IS1:50.47-191:50.47
Men 800 m B-final 15:40
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1140Sharmarke Ahmed 02SWEHälle IF1:58.54-191:58.54
 20155Jonathan Edman 01SWEUmedalens IF2:04.46-18
 31144Hampus Börjesson 94SWEUllevi FK1:54.40-141:58.40
 32147Alexander Waerme 97SWEUllevi FK1:59.07-171:59.6m
 1293Michael Rosenqvist 02SWEMölndals AIK2:00.09-192:00.09
 40128Erik Guander 02SWESävedalens AIK1:55.85-191:55.85
 51232David Cannmo 01SWETrollhättan FIK1:59.17-191:59.17
 52146Adam Danielsson 93SWEUllevi FK2:03.38-
 60145Erik Lindahl (Pace B)90SWEUllevi FK-
Men 800 m C-final 15:30
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1178Anders Rydell 78SWEMalmö AI2:07.62-2:14.50
 12178Jakob Zäll 01SWEÄngelholms IF2:04.75-
 2012Michael Hansson 96SWEIS Göta2:01.59-182:04.56
 31131Niklas Johansson 99SWESävedalens AIK2:00.08-182:07.31
 3296Simon Wikell 03SWEMölndals AIK2:01.19-182:01.48
 4087Daniel Erikssson 97SWEMölndals AIK2:00.14-2:05.80
 5081Hassan Jirrabey 93SWEMalmö AI2:00.48-2:03.1m
 60176Eric Källman (Pace C)00SWEIK Ymer1:53.26-181:55.22
Men 1000 m 20:15
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1195Nick R. Jensen 91DENSparta Atletik2:22.96-16
 2156Robin Rohlén 90SWEIFK Umeå-
 37Erik Martinsson 96SWEGefle IF-
 442Elmar Engholm 92SWEHässelby SK2:22.87-17
 5225Balázs Vindics 94HUNUngern-
 6121Johan Rogestedt 93SWEStenungsunds FI2:17.67-16
 7138Andreas Almgren 95SWETurebergs FK-
 8272Rynardt Van Rensburg 92RSASydafrika-
 9240Collins Kipruto 94KENKenya2:16.92-192:16.92
 10206Håkon Mushom (Pace)93NORNorge-
Men 110 m Hurdles 18:35
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 222Petter Gustafsson 94SWEIK Hakarpspojkarna14.03-1814.36
 367Fredrick Ekholm 94SWEIFK Lidingö13.92-1814.28
 475Anton Levin 92SWEMalmö AI13.97-1614.23
 5123Jonatan Holm 94SWEStrands IF14.22-17
 6158Linus Otto Boyer 95SWEUpsala IF14.78-1814.78
Men Long Jump 19:40
Lane StNo         PB Pb Yr SB
 1185Artur Engström 96SWEÖrgryte IS7.47-176.45
 2182Erik Olsson 89SWEÖrgryte IS7.03-156.81
 3102Gustav Magnusson 00SWENyköpings BIS6.91-196.91
 4196Sebastian Pedersen 97DENSparta Atletik7.74-187.56
 5175Andreas Carlsson 95SWEIK Ymer7.91-197.91
 6223Ramone Bailey 91JAMJamaica8.16-177.95
   
Men Shot Put 18:30
Lane StNo         PB Pb Yr SB
 1219John Kelly 96IRLIrland18.11-1918.11
 252Gabriel Heen 95SWEHässelby SK18.17-1918.17
 3117Jesper Arbinge 97SWESpårvägens FK18.25-1918.25
 4154Arwid Koskinen 92SWEUllevi FK18.44-1618.31
 5265Viktor Gardenkrans 95SWEAthletics 24Seven SK18.43-1918.43
 6208Marcus Thomsen 98NORIK Tjalve19.94-1919.94
 7249Mostafa Amer Hassan 95EGYEgypten21.31-1720.60
 876Wictor Petersson 98SWEMalmö AI20.70-1920.70
   
Men Discus Throw 19:30
Lane StNo         PB Pb Yr SB
 1269Gustav Liberg 95SWEUllevi FK58.30-1958.30
 2263Jakob Gardenkrans 97SWEAthletics 24Seven SK63.36-1859.50
 371Axel Härstedt 87SWEMalmö AI66.03-1662.01
 4198Martin Kupper 89ESTEstland66.67-1565.30
 5207Ola Stunes Isene 95NORNorge67.78-1967.78
 6221Fedrick Dacres 94JAMJamaica70.78-1970.78
 754Simon Pettersson 94SWEHässelby SK65.84-1863.23
 8111Daniel Ståhl 92SWESpårvägens FK71.86-1971.86
   
Women 100 m A-final 18:50
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 272Daniella Busk 93SWEMalmö AI11.58-1411.93
 366Hanna Adriansson Nordberg 92SWEIFK Lidingö11.73-1311.75
 4192Astrid Glenner-Frandsen 93DENKöbenhavns IF11.39-1911.39
 582Fatou Sowe 93GAMMalmö AI11.64-1911.64
 643Jessica Östlund 93SWEHässelby SK11.67-1611.77
Women 100 m B-final 16:20
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 2114Maia Eppelin 96SWESpårvägens FK12.55-1812.78
 36Nikki Berglund 94SWEFIK Färjestaden12.35-1812:43
 4174Elise Malmberg 95SWEIFK Växjö11.90-15
 5233Elvira Tanderud 04SWETrollhättan FIK12.32-18
 650Malin Skogström 95SWEHässelby SK12.41-18
(Winner in B-final to A-final)
Women 200 m A-final 19:35
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1174Elise Malmberg 95SWEIFK Växjö24.13-1524.39
 2150Matilda Hellqvist 93SWEUllevi FK23.82-1524.25
 3192Astrid Glenner-Frandsen 93DENKöbenhavns IF23.93-1923.93
 4153Lisa Lilja 96SWEUllevi FK23.58-1923.58
 5112Moa Hjelmer 90SWESpårvägens FK23.19-1323.85
 672Daniella Busk 93SWEMalmö AI23.61-1523.92
Women 200 m B-final 17:45
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 2115Jenny Åkervall 72SWESpårvägens FK26.75-1627.54
 3114Maia Eppelin 96SWESpårvägens FK26.01-1926.01
 448Lisa Duffy 93SWEHässelby SK24.47-13
 546Sofia Johnsson 94SWEHässelby SK24.88-16
 6255Hanna Enlund 01SWEAIK Friidrott25.68-18
Women 800 m A-final 19:55
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 11270Linn Söderholm 96SWESävedalens AIK2:05.75-2:13.32
 1220Wilma Nielsen 01SWEGöteborgs KIK2:11.91-192:11.91
 20243Mathilde Diekema Jensen 94DENAarhus 1900 A/M2:06.11-192:06.11
 3169Sofia Johansson 98SWELinköpings GIF2:11.34-182:13.35
 32244Axumawit Embaye 94ETHEtiopien2:05.76-16
 40141Lovisa Lindh 91SWEUllevi FK1:58.77-172:01.67
 50239Catriona Bissett 94AUSAustralien1:59.78-191:59.78
 61204Ingrid Kristiansen 92NORBUL2:10.67-172:11.56
 62241Anna Dobek (Pace A)96POLPolen2:09.44-18
Women 800 m B-final 16:00
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1157Juni Rugland 03SWEHöörs IS2:18.39-192:18.39
 1219Sandra Åberg 03SWEGöteborgs KIK2:16.54-182:16.54
 2021Julia Nielsen 01SWEGöteborgs KIK2:15.03-192:15.03
 31136Wilma Marcusson 99SWETrångsvikens IF2:13.78-182:14.88
 3258Nadja Rugland 01SWEHöörs IS2:13.99-182:17.30
 40180Ellinor Aurell 01SWEÄngelholms IF2:14.69-18
 5133Filippa Ramberg 97SWEHammarby IF2:19.20-192:19.20
 52122Alicia Nilsson 98SWEStenungsunds FI2:14.66-182:14.76
 60268Madeleine Björlin-Delmar (Pace B)96SWEIFK Göteborg-
Women 800 m C-final 15:50
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1156Maja Jönsson 02SWEHöörs IS2:18.26-162:21.75
 125Fanny Andersson 03SWEFalkenbergs IK2:19.99-182:21.19
 202Malin Dahlbäck 99SWEEskilstuna FI2.23.60-17
 31135Elin Marcusson 99SWETrångsvikens IF2:18.06-182:26.13
 32100Saga Hagelin 03SWEMölndals AIK2:21.15-192:21.15
 4039Tilda Knauer 03SWEHälle IF2:17.28-182:20.08
 5136Johanna Bülow 02SWEHovslätts IK2:19.43-192:19.43
 52179Filippa Zäll 03SWEÄngelholms IF2:21.03-192:21.03
 61161Maja Björnsson 03SWEUpsala IF2:21.31-182:23.23
 62231Elin Axelsson (Pace C)94SWETrollhättan FIK2:12.76-102:24.85
Women 3000 m 19:20
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 118Tova Eurén 94SWEGöteborgs KIK9:53.03-14
 2186Johanna Larsson 93SWEÖrgryte IS10:03.53-1910:03.53
 3127Amélie Svensson 96SWESävedalens AIK10:20.04-17
 4130Anastasia Denisova 93SWESävedalens AIK-
 5187Hanna Michaëlsson 89SWEÖrgryte IS10:07.72-1910:07.72
 641Samrawit Mengsteab 90SWEHälle IF9:19.29-109:22:42
 753Sanna Mustonen 91SWEHässelby SK9:54.23-16
 837Linn Nilsson 90SWEHälle IF8:57.89-18
 995Elin Brink (Pace)97SWEMölndals AIK9:46.05-199:46.05
Women 100 m Hurdles 17:15
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 261Jonna Lindéen 96SWEKalmar SK14.13-14.13
 350Malin Skogström 95SWEHässelby SK13.57-13.57
 4194Thea Haahr 91DENSparta Atletik13.51-13.51
 5118Emma Tuvesson 91SWESpårvägens FK13.38-9913.69
 634Josefine Sandelius 94SWEHammarby IF14.10-14.10
Women High Jump 19:15
Lane StNo         PB Pb Yr SB
 1184Vendela von Corswant 93SWEÖrgryte IS1.82-141.70
 270Ellen Huldén 90SWEIFK Lund1.82-101.73
 3142Ellen Ekholm 96SWEUllevi FK1.83-151.82
 4199Linda Sandblom 89FINFinland1.93-161.84
 588Ebba Jungmark 87SWEMölndals AIK1.94-111.80
 6210Katarina Mögenburg 91NORTyrving IL1.90-151.84
 7266Marija Vukovic 92MNEMontenegro1.95-161.87
   
Bar progression: 1.65–1.70–1.74–1.78–1.82–1.85–1.88 +2cm 
Women Pole Vault 18:25
Lane StNo         PB Pb Yr SB
 1226Zsófia Siskó 94HUNUngern4.20-174.10
 2148Hanna Jansson 95SWEUllevi FK4.25-184.13
 3203Lene Retzius 96NORBUL4.50-184.36
 4246Iryna Zhuk 93BLRVitryssland4.67-184.56
 5213Alysha Newman 94CANKanada4.76-194.76
 645Angelica Bengtsson 93SWEHässelby SK4.76-194.76
   
Bar progression: 3.88–4.03–4.18–4.28–4.38- 4.48–4.56–4.64–4.72 +5 cm
Women Long Jump A-final 18:30
Lane StNo         PB Pb Yr SB
 1124Emilia Kjellberg 96SWEIFK Sunne FK6.24-176.16
 230Elin Larsson 94SWEIFK Halmstad6.18-196.18
 3171Malin Otterling Marmbrandt 85SWEVästerås FK6.52-176.45
 4202Abigail Irozuru 90GBRStorbritannien6.80-126.57
 5238Brooke Stratton 93AUSAustralien7.05-166.74
 6224Tissanna Hickling 98JAMJamaica6.82-196.82
 7137Erika Kinsey 88SWETrångsvikens IF6.51-196.51
 84Tilde Johansson 01SWEFalkenbergs IK6.73-196.73
   
Women Long Jump B-final 16:00
Lane StNo         PB Pb Yr SB
 1261Moa Ullgren 96SWEAthletics 24Seven SK6.07-175.87
 261Jonna Lindéen 96SWEKalmar SK6.01-185.96
 364Malin Olsson 90SWEIFK Lidingö6.27-145.94
   
Women Shot Put 19:45
Lane StNo         PB Pb Yr SB
 1103Maria Nilsson 95SWEIK Orient14.86-1914.86
 2257Elin Backlund 99SWEMarieby GoIF12.26-1811.56
 3274Maria Slök Hansen 83DENHvidovre AM16.53-15.24
 455Frida Åkerström 90SWEHässelby SK17.11-1817.00
 5200Amelia Strickler 94GBRStorbritannien17.83-1917.83
 6120Sara Lennman 96SWESpårvägens FK16.42-1916.42
 7260Fanny Roos 95SWEAthletics 24Seven SK18.88-1918.88
   
Women Discus Throw 17:55
Lane StNo         PB Pb Yr SB
 384Mathilda Eriksson 98SWEMalmö AI50.88-1950.88
 4162Ellen Pettersson 97SWEUpsala IF51.29-1951.29
 5160Caisa-Marie Lindfors 00SWEUpsala IF53.86-1953.86
 6116Emma Ljungberg 94SWESpårvägens FK55.15-1955.15
 7193Kathrine Bebe 91DENSparta Atletik56.21-1956.21
 8201Kirsty Law 86GBRStorbritannien57.79-1257.66
 9159Vanessa Kamga 98SWEUpsala IF59.06-1959.06
 10217Anna Rüh 93GERTyskland66.14-1561.50
   
B17 110 m Hurdles 17:30
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 4165Edvin Andersson 02SWEVarbergs GIF15.48-1915.48
B17 Discus Throw 16:10
Lane StNo         PB Pb Yr SB
 1107Wille Öhman 03SWEIF Rigor-
 226André Bergenhem 03SWEIFK Halmstad-
 3132Daniel Adolfsson 02SWETingbergs AIS42.25-1942.25
 492Måns Roos 02SWEMölndals AIK47.23-1947.23
   
B15 800 m Invitational 19:00
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 11234Vilmer Andersson 04SWETrollhättan FIK2:08.47-192:08.47
 1283Marcus Asker 05SWEMalmö AI2:11.81-192:11.81
 20166Oskar Davidsson 04SWEVarbergs GIF2:08.76-192:08.76
 31190Philip Frick 04SWEÖrgryte IS2:10.22-192:10.22
 32191Jelmer Scholten 04DENDybvad IK2:05.75-192:05.75
 41273Oden Grahm Goles 04SWEIFK Göteborg2:07.98-192:07.98
 4299Jonathan Grahn 04SWEMölndals AIK2:03.98-192:03.98
 5115Olle Ackebjer 05SWEIFK Göteborg2:07.32-192:07.32
 52126Noel Krantz Törnblom 05SWESävedalens AIK2:19.51-192:19.51
 6079Modou Lamin Bah 04SWEMalmö AI2:06.63-192:06.63
B15 80 m Hurdles 16:50
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 329Isac Svensson 04SWEIFK Halmstad11.17-1911.17
 43Edvin Assarsson 04SWEEslövs AI10.92-1910.92
 5170Gustav Brasch 04SWEWärnamo SK11.31-1911.31
G19 Pole Vault 15:25
Lane StNo         PB Pb Yr SB
 1104Alma Olsson 04SWEIF Rigor2.81-192.81
 2108Klara Hillman 04SWEIF Rigor2.61-192.61
 3105Sofia Olsson 04SWEIF Rigor2.81-192.81
 424Ida Jexe Ek 04SWEIFK Halmstad3.14-193.14
 5167Elsa Kaspersson 03SWEVarbergs GIF3.20-193.20
 7139Sara Winberg 04SWETäby IS3.72-193.72
 8197Klara Loessl 02DENSparta Atletik3.85-183.65
 973Rebecka Krüeger 03SWEMalmö AI3.92-193.92
   
Bar progression: 2.52–2.67–2.82–2.97–3.12–3.27– 3.37–3.47–3.57–3.67-3.77–3.82 +5 cm
G17 100 m Hurdles 17:05
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 277Milla Svanberg 03SWEMalmö AI-
 316Kajsa Karila 02SWEIFK Göteborg15.24-1915:24
 4177Ebba Åhman 02SWEIK Ymer14.04-1914.04
 568Lisa Holmberg 02SWELidköpings IS15.45-1815.95
G17 High Jump 16:45
Lane StNo         PB Pb Yr SB
 168Lisa Holmberg 02SWELidköpings IS1.65-181.58
 2163Maja Nilsson 03SWEVarbergs GIF1.61-18
 3106Ingrid Ronge 04SWEIF Rigor1.65-191.65
 428Tindra Redenfors 03SWEIFK Halmstad1.62-191.62
 5242Engla Nilsson 05SWEBohus IF1.65-191.65
 623Emma Sandin 05SWEIK Hakarpspojkarna1.67-191.67
   
Bar progression: 1.45–1.50–1.53–1.56–1.59–1.62 +2 cm
G15 800 m Invitational 20:05
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1117Agnes Thundal 05SWEIFK Göteborg2:24.72-192:24.72
 121Paulina Hultberg 05SWEAlingsås IF2:18.79-192:18.79
 2014Saga Provci 04SWEIFK Göteborg2:18.39-042:18.39
 3198Alma Svantesson 04SWEMölndals AIK2:18.23-192:18.23
 328Lathifa Afrah 05SWEIF Göta Karlstad2:22.10-192:22.10
 40133Alice Magnell-Millán 05SWETjalve IF Norrköping2:15.67-192:15.67
 5165Estelle Strand 04SWEIFK Lidingö2:22.79-192:22.79
 52211Leona Andersen Vedvik 04NORTönsberg FIK2:17.76-192:17.76
 6085Julia Meijer 04SWEIFK Mora Friidrott2:20.30-192:20.30
G15 80 m Hurdles 16:40
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 297Cornelia Andersson 05SWEMölndals AIK13.63-13.63
 3256Lovisa Blomqvist 04SWEMarieby GoIF12.64-1912.64
 4139Sara Winberg 04SWETäby IS11.56-1911.56
 513Moa Bertilsson 05SWEIFK Göteborg12.66-12.66
 6168Sofia Wallin 04SWEVarbergs GIF-
G15 Long Jump 16:00
Lane StNo         PB Pb Yr SB
 1233Elvira Tanderud 04SWETrollhättan FIK5.33-18
 2168Sofia Wallin 04SWEVarbergs GIF-
 3110Tilda Erikson 05SWEIK Sisu-
 4267Fogelkvist Nova 04SWEMotala AIF4.90-194.90
 5169Doris Theander 05SWEVarbergs GIF5.06-5.06
 625Matilda Åkerman 04SWEIFK Halmstad5.19-185.08