Startlista [Huvudtävling] [Trekamp]

 Startlista

M 100 m A   18:55
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 26Bismark Boateng 92CAN10.14-1810.28
 34Kemar Hyman 89CAY9.95-1210.02
 41Henrik Larsson 99IF Göta Karlstad10.20-1910.20
 53Chris Belcher 94USA9.93-1710.14
 62Austin Hamilton 97Malmö AI10.34-1710.51
 75Cejhae Greene 95ANT10.00-1810.33
M 100 m B   17:00
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 114Amadou Sussoho 95Malmö AI10.79-1710.84
 235Milo Wahlgren 02AIK10.89-1910.89
 315Jean-Christian Zirignon 95Malmö AI10.62-1810.65
 47Emmanuel Dawlson 92Hammarby IF10.59-1510.59
 517Odain Rose 92Spårvägens FK10.30-1410.61
 624Michael Luxemburg 94Täby IS10.60-1910.60
 729Erik Hagberg 95Upsala IF10.36-1810.63
 831Anders Pihlblad 98KFUM Örebro10.91-1910.91
De två främsta i M 100m B-final kl 17.00 får platser i A-finalen kl 18.55
M 100 m C   16:55
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 130Oskar Motta 98Upsala IF10.85-1711.03
 221Oskar Edlund 02Täby IS10.97-1910.97
 332Tomasz Siemieniuch 00NOR10.89-1810.96
 416William Gardell 01Spårvägens FK10.95-1910.95
 518Jonathan Holm 94Strands IF10.94-1910.94
 626Zion Eriksson 02Täby IS10.82-18
 728Isak Barrow 96Ullevi FK10.98-1910.98
 822Ludvig All 02Täby IS11.02-1911.02
M 100 m D   16:50
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 19Martin Hagberg 01Hässelby SK11.03-1911.03
 110Edvard Hansson 02Hässelby SK11.54-1911.54
 111Albin Boestad 97IFK Lidingö11.31-1911.31
 119Erik Ahlfont 00Turebergs FK11.41-1811.69
 120Anton Runemar 02Turebergs FK11.46-1811.49
 123Sebastian Isaksson 02Täby IS11.62-1911.62
 125Oliver Papinski 02Täby IS11.26-1911.26
 127Fred Österblom 02Täby IS-
 134Marcus Hagerud 01AIK11.04-1911.04
 1436Kidus Getahun Malmö AI11.11-1711.31
Men 400 m A   20:15
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 149Andreas Movin 96IFK Lidingö48.86-1649.38
 255Erik Back 94FIN47.80-1848.30
 344Emil Johansson 02Turebergs FK48.15-1948.15
 440Rabah Yousif 86GBR44.54-1546.05
 542Martyn Rooney 87GBR44.45-15
 643Onkabetse Nkobolo 93BOT45.10-1545.59
 745Nick Ekelund-Arenander 89Malmö AI45.50-1347.95
 846Joakim Karlsson 97Ullevi FK48.88-1948.88
Men 400 m B   16:25
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 253Kevin Duvert 98Turebergs FK51.47-1951.47
 347Hector Falk 93Eskilstuna FI50.54-1150.63
 438Anders Logg 76Hälle IF50.50-50.54
 550Simon Martinsson 01Malmö AI49.80-18
 652Jacob Helsing 00IK Orient50.41-1950.41
 748Fredrik Kihlblom 98Huddinge AIS50.62-1950.62
Men 800 m A   19:20
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1062Duran Faro 94RSA1:46.67-191:46.67
 2166Giordani Benedetti 89ITA1:44.67-13
 2290Joakim Andersson 92IFK Trelleborg1:48.44-171:49.87
 3065Abdessalem Ayouni 94TUN1:45.63-171:46.51
 4159Johan Rogestedt 93Stenungsunds IF1:45.89-14
 4292Robin Rohlén 90IFK Umeå1:47.94-101:49.02
 5063Abedin Mujezinovic 93BIH1:46.20-181:46.85
 6177Mouad Zahafi 98MAR1:46.38-181:46.77
 6260Thomas Roth 91NOR1:45.75-181:46.85
 7064Kalle Berglund 96Spårvägens FK1:46.63-18
 8067Andreas Roth (pace A)93NOR1:47.10-14
Men 800 m B   17:27
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 10104Mindaugas Striokas 91LTU1:49.45-171:51.65
 2076Benjamin Åberg 95Hälle IF1:52.02-181:52.93
 31106Rasmus Kisel 96EST1:49.40-171:51.23
 3297Christoffer Frost Johansen 97DEN1:51.35-191:51.35
 4099Christian Clausen 96DEN1:49.76-171:50.58
 5179Anton Persson 96Hässelby SK1:51.29-181:52.83
 52103Didrik Warlo 99NOR1:49.56-191:49.56
 6095Berhe Kidane 99Ärla IF1:49.94-181:50.91
 7182Gustav Berlin 95Hässelby SK1:49.95-17
 7284Warsame Doley 98Malmö AI1:50.79-14
 80438Johan Eriksson (pace B)88Turebergs FK1:49.38-17
Men 800 m C   17:21
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1070Aleksej Pirgholizadeh 94Eskilstuna FI1:54.31-191:54.31
 2072Henry Jacobson 99Hammarby IF1:54.49-181:55.92
 30105Erik Rosqvist 98AIK Friidrott1:53.77-191:53.77
 4098William Devantier 00DEN1:49.72-181:53.44
 5178Gustav Bivstedt 96Hässelby SK1:51.51-17
 52100Deniss Salmijanov 98EST1:54.81-18
 6091Mathias Söder 99Ullevi FK1:55.20-18
 7193Albert Nygren 01Upsala IF1:54.35-18
 7268Alexander Nyström 03Bollnäs FIK1:55.29-18
 80155Anton Sjölund (pace C)01Spårvägens FK-
Men 800 m D   17:15
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 10109Abdul Majiid Musse Linköpings LK1:59-
 2185Hassan Jirrabey 93Malmö AI2:03.85-192:03.85
 2273Felix Davidsson-Berndtsson 96Hammarby IF2:07.85-172:10.80
 3183Axel Alness-Borg 98IFK Lidingö1:56.41-191:56.41
 32108Simen Seeberg-Rommetveit 00NOR1:55.09-191:55.09
 4096Alexander Larsson 00KFUM Örebro1:58.89-172:03.83
 5180Max Bechtel 01Hässelby SK1:59.12-191:59.12
 5286Kevin Bodén 02Motala AIF1:59.05-191:59.05
 6088Erik Guander 02Sävedalens AIK1:58.76-191:58.76
 7174Adrian Mehic 94Heleneholms IF1:55.99-17
 7275Viktor Frisk 03Huddinge AIS1:56.04-181:56.67
 80157Esbjörn Eriksson (pace D)03Turebergs FK-
Men 1500 m A   20:05
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1154Paul Renaudie 90FRA3:41.86-193:41.86
 2119Simon Sundström 98IFK Lidingö3:46.42-183:53.88
 3123Tom Erling Kårbø 89NOR3:44.87-18
 4142Ferdinand Kvan Edman 93NOR3:38.64-183:42.02
 5114Balázs Vindics 94HUN3:41.37-193:41.37
 6120Emil Danielsson 97Spårvägens FK3:45.42-163:45.87
 7112Suldan Hassan 98Ullevi FK3:46.41-173:47.21
 8113Elzan Bibic 99SRB3:37.79-183:38.65
 9116Dario Ivanovski 97MKD3:47.13-18
 10111Jinson Johnson 91IND3:37.86-183:41.67
 11152Elmar Engholm 92Hässelby SK3:39.75-183:42.36
 1261Andreas Almgren 95Turebergs FK3:40.18-193:40.18
 13118Adam Cherwinski (pace A)88POL3:39.89-13
 14117Gergo Kiss (pace A)95HUN3:44.94-193:44.94
Men 1500 m B   20:42
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1121Johan Walldén 87Spårvägens FK3:41.79-143:55.57
 2144Olavi Allase 93EST3:47.94-193:47.94
 3141Ali Al-Janabi 94Ullevi FK3:53.02-193:53.02
 4132Alexander Holmblad 94Spårvägens FK3:51.70-193:51.70
 5129Alexander Nilsson 95Mölndals AIK3:48.96-173:52.04
 6124Yassin Abdelfath 95Gefle IF3:46.22-183:49.96
 7131Simon Wallenlind 97Mölndals AIK3:48.12-163:55.46
 8135Leo Magnusson 98Sävedalens AIK3:50.27-183:50.56
 9146Sondre Juven 99NOR3:45.20-183:53.13
 10126Anton Axelsson 01Hässelby SK3:55.91-184:01.37
 11125Rickard Gunnarsson 91Hässelby SK3:46.78-14
 12139Hampus Börjesson 94Ullevi FK3:50.97-17
 13440Emil Blomberg (pace B)92Hässelby SK3:47.64-16
Men 1500 m C   20:35
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1133Daniel Gleimar 92Spårvägens FK3:52.34-163:59.96
 2149Henrik Hanssen 97NOR3:52.28-183:57.46
 3148Mathias Flak 99NOR3:57.45-193:57.45
 4137Erik Jälknäs 00Sävedalens AIK3:57.99-193:57.99
 5151Eric Källman 00IK Ymer3:56.07-184:03.07
 6150Faustin Mugabo 00Väsby IK4:13.78-194:13.78
 7147Marius Ingebrigtsen 02NOR4:08.37-194:08.37
 8128Mohammed Loukili 96IFK Lidingö3:59.73-18
 9140Alexander Waerme 97Ullevi FK4:05.86-16
 10143William Wickholm 98KFUM Örebro3:58.57-18
 11134Samuel Eriksson Lidbrink 99Spårvägens FK4:07.09-17
 12413Albin Wallenius (pace C)03Västerås FK-
Men 5000 m   21:10
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1173Odd Sagbakken 97NOR15:17.83-18
 2396Abdisamed Khade 00Högby IF-
 3172Markus Bohman 94KFUM Örebro15:13.72-1815:17.16
 4162Heshlu Andemariam 97IFK Lidingö15:34.09-1915:34.09
 5169Omar Nuur 01IFK Växjö14:37.75-1914:37.75
 6164Jonathan Cleghorn 90Spårvägens FK14:36.82-16
 7177Erik Lomås 93NOR14:25.87-17
 8160Arvid Öhrn 94Hälle IF15:16.22-17
 9166Oscar Claesson 95Sävedalens AIK14:36.04-18
 10176Lars Lunde 97NOR14:40.72-15
 11163Gustav Nordling 97Spårvägens FK15:20.84-17
 12175Narve Gilje Nordås 98NOR14:23.58-17
 13179Merih Hagos 98Eskilstuna FI14:59.66-17
 14161Ludvig Johansson 98IFK Lidingö15:51.30-18
 15174Lars Agnar Hjelmeset 01NOR15:21.20-17
 16165Estifanos Faid 92Spårvägens FK-
 17170Gustaf Norlander 99Ärla IF-
 18167Jonathan Edman 01Umedalens IF-
 19127David Nilsson (pace)87Högby IF13:49.47-1913:49.47
Men 3000 m Steeple Chase   19:30
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1200Ola Martin Gåsvaer 98NOR9:23.28-16
 2184Amor Benyahia 85TUN8:14.05-138:28.93
 3180Ben Buckingham 91AUS8:40.01-198:40.01
 4183Tolosa Nurgi 94ETH8:21.33-168:35.24
 5197Abduljaleel Hir 95NOR9:00.53-199:00.53
 6187Ashley Smith 96RSA8:43.61-198:43.61
 7196Jacob Boutera 96NOR9:19.09-189:19.09
 8189Erik Djurberg 97Hässelby SK9:23.11-179:43.50
 9199Liam Harris 97IRL9:09.65-199:09.65
 10181Brian Fay 98IRL9:01.48-199:01.48
 11195Fredrik Sandvik 98NOR9:05.72-199:05.72
 12190Axel Djurberg 99Hässelby SK9:10.07-199:10.07
 13192Olof Silvander 99IFK Lidingö9:31.32-199:31.32
 14193Anders Fox 95Spårvägens FK9:21.29-15
 15188Otmane Nait-Hammou 95FRA9:34.55-18
 16194Vidar Johansson 96Sävedalens AIK8:43.59-18
 17198Theodor Berre Jacobsen 01NOR-
 18182Napoleon Solomon 94Turebergs FK8:23.54-188:38.42
 19185Zak Seddon (pace)94GBR8:21.28-198:21.28
Men 400 m Hurdles A   19:55
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1208Ludvig Hillenfjärd 97Huddinge AIS52.82-1752.99
 2215Joachim Sandberg 95NOR50.90-1852.49
 3205Isak Andersson 96Upsala IF50.05-1751.41
 4203Jehue Gordon 91TTO47.69-1350.44
 5206Hampus Widlund 93IFK Växjö51.04-1951.04
 6204Jeffery Gibson 90BAH48.17-1549.92
 7202Denys Nechyporenko 90UKR50.08-1450.80
 8210Johan Claeson 01Linköpings GIF52.14-1952.14
Men 400 m Hurdles B   17:50
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1211Sidrak Afework 01Spårvägens FK59.60-1959.60
 2207Albin Hedén 01IF Göta Karlstad-
 3217Håvard Becker 99NOR53.70-18
 4214Gustav Karlsson 00KFUM Örebro53.81-1953.81
 5213Erik Lindahl 90Ullevi FK52.14-13
 6216Jonni Blomqvist 98FIN52.50-1853.07
 7209Filip Pestic 94Hässelby SK52.00-1653.00
 8212Kristian Efremov 90Spårvägens FK55.54-17
Men High Jump 16:05
Lane StNo         PB Pb Yr SB
 1329Frederik Jahr 91NOR2.09-152.00
 2327Hampus Carlens 99IFK Lidingö2.03-172.01
 3326Arvid Ryberg 98IF Göta Karlstad2.08-192.08
 4328Oskar Lundqvist 97Upsala IF2.14-182.09
 5325Hsiang Chun-Hsien 93TPE2.29-152.23
   
Bar progression: 190-197-202-206-209-212-215-218-221 +2
Men Long Jump   18:50
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1223Oskar Erixon 99IF Göta Karlstad6.88-196.88
 2224Alexander Nyman 00Hanvikens SK6.78-196.78
 3226Rickard Willman 94Västerås FK7.31-197.31
 4222Victor Pettersson 97IF Göta Karlstad7.27-197.27
 5228Amund Høie Sjursen 96NOR7.64-187.53
 6221Uladzilau Bulakhau 99BLR7.85-177.75
 7227Andreas Carlsson 95IK Ymer7.73-177.53
Men Discus Throw   19:25
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1238Gudni Valur Gudnason 95ISL65.53-1860.11
 2235Danijel Furtula 92MNE64.60-1364.15
 3236Robert Urbanek 87POL66.93-1263.49
 4233Christoph Harting 90GER68.37-1666.01
 5231Simon Pettersson 94Hässelby SK65.84-1861.50
 6232Fedrick Dacres 94JAM70.78-1970.78
 7230Daniel Ståhl 92Spårvägens FK71.29-1770.56
Women 100 m A   19:45
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1242Ingvild Meinseth 99NOR11.65-1611.74
 2246Hanna Adriansson Nordberg 92IFK Lidingö11.73-1311.75
 3243Javianne Oliver 94USA11.10-1811.44
 4245Jessica Östlund 93Hässelby SK11.67-1611.77
 5240Crystal Emmanuel 91CAN11.11-1811.19
 6254Fatou Sowe 93Malmö AI11.64-1911.64
 7244Tebogo Mamathu 95RSA11.27-1811.33
 8255Isabelle Eurenius Spårvägens FK11.64-11.92
Women 100 m B   16:35
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1249Nikki Berglund 94FIK Färjestaden12.35-1812.43
 1251Charlotte Andersson 00Hässelby SK12.29-1712.46
 1252Greta Deltin 00Hässelby SK12.00-17
 1253Sara Wiss 87IFK Lidingö12.10-1912.10
 1256Leticia Buchli 02Täby IS12.71-1812.91
 1258Gabriella Holmström 00Upsala IF12.21-1712.22
 1260Emma Jansson 97KFUM Örebro11.76-17
 1261Alice Svantesson Ullevi FK12.35-18
 1262Maja Almgren 98Visby IF Gute FIK12.01-1912.01
Women 400 m A   19:10
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1279Ebba Svantesson 97Upsala IF55.23-1656.12
 2284Milja Thureson 94FIN54.21-18
 3271Evelin Nadhazy 95HUN52.88-1753.61
 4270Moa Hjelmer 90Spårvägens FK51.13-1254.18
 5272Emily Diamond 91GBR51.23-1652.27
 6273Linnea Killander 93Malmö AI54.05-1954.05
 7282Maggie Barrie 96SLE51.36-1852.34
 8274Sandra Knezevic 92Hammarby IF55.25-1855.79
Women 400 m B   16:15
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 3276Vendela Rydbäck 97Göteborgs KIK56.32-17
 4277Lovisa Linde 98Täby IS55.59-18
 5278Klara Helander 95Upsala IF56.14-1956.14
 6281June Sæbøe Tveit 99NOR56.56-1856.56
 7275Lova Perman 03IF Göta Karlstad60.02-18
 8280Rebecca Högberg 84KFUM Örebro53.01-09
Women 800 m A   20:25
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1288Blanka Keri 94HUN2:02.39-172:03.20
 2290Yusneysi Santiusti 84ITA1:58.53-122:10.84
 3286Lovisa Lindh 91Ullevi FK1:58.77-172:02.95
 4285Carley Thomas 00AUS2:01.13-182:02.74
 5291Hanna Hermansson 89Turebergs FK2:00.43-172:02.90
 6287Hedda Hynne 90NOR1:59.87-172:05.94
 7292Yolanda Ngarambe 91Turebergs FK2:02.18-192:02.18
 8293Aneta Lemiesz (pace A)81POL1:59.93-06
Women 800 m B   17:40
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1295Madeleine Björlin-Delmar 96IFK Göteborg2:06.88-182:09.61
 2302Sofia Johansson 98Linköpings GIF2:11.34-18
 32316Vilde Våge Henriksen 00NOR2:09.47-172:11.55
 4311Greta Graziani 94Täby IS2:10.61-172:12.08
 51319Malin Edland 99NOR2:03.44-152:11.77
 52297Lovisa Bivstedt 01Hässelby SK2:08.52-182:10.95
 6320Sanne Njaastad 00NOR2:07.32-182:10.35
 71324Fanny Dusabimana Umeå TFC2:10.97-172:12
 72315Mia Helene Mørck 99DEN2:04.77-182:09.78
 8277Lovisa Linde (pace B)98Täby IS-
Women 800 m C   17:35
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 11296Filippa Ramberg 97Hammarby IF2:20.43-182:21.32
 12307Stina Pettersson 02Sävedalens AIK2:19.93-182:21.81
 21303Alva Malmsten Nilsson 03IF Skade2:23.48-192:23.48
 22306Lisa Wreeby 02Sävedalens AIK2:24.54-18
 31294Malin Persson 97Bollnäs FIK2:15.84-152:16.92
 32304Elsa Palmgren 03Sundsvalls FI2:17.18-192:17.18
 42309Linnéa Ericsson Bäckvall 02Turebergs FK2:15.00-192:15.00
 51318Karen Johanne Jøsendal 94NOR2:13.66-18
 52314Klara Frih 02Åsbro GoIF2:13.66-17
 61323Heini Ikonen 99FIN2:13.54-182:13.72
 71299Nadja Rugland 01Höörs IS2:13.99-182:19.82
 72298Juni Rugland 03Höörs IS2:20.17-192:20.17
 81313Maja Björnsson 03Upsala IF2:21.31-18
 82442Caroline Larsson (pace C)01Täby IS-
Women 1500 m   18:30
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1324Fanny Dusabimana Umeå TFC-4:25.0
 2310Ida Holm 93Täby IS4:33.67-114:43.35
 3339Sara Christiansson 97Sävedalens AIK4:18.67-184:24.08
 4333Olivia Weslien 97IF Göta Karlstad4:33.26-174:36.18
 5337Elin Brink 97Mölndals AIK4:27.25-194:27.25
 6335Hanna Bergström 97Huddinge AIS4:29.20-194:29.20
 7444Mina Marie Anglero 97NOR4:21.34-194:21.34
 8336Mika Söderström 99IFK Lidingö4:35.43-164:40.21
 9341Emilia Lillemo 00Täby IS4:37.77-194:37.77
 10449Andrea Modin 01NOR4:29.45-194:29.45
 11330Sarah Billings 98AUS4:16.10-194:16.10
 12338Linn Söderholm 96Sävedalens AIK4:15.33-174:24.64
 13342P U Chitra 95IND4:24.05-194:24.05
 14331Mercy Cherono 91KEN4:01.26-15
 15340Isabella Andersson 97Turebergs FK4:12.51-174:21.62
 16332Tamara Tverdostup (pace)79UKR4:07.43-09
Women 5000 m   20:50
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1307Emilia Lillemo (pace)00Täby IS-
 2353Samrawit Mengsteab 90Hälle IF16:21.58-1916:21.58
 3343María Cabarello 87PAR16:31.47-17
 4350Maja Alm 88DEN15:40.73-17
 5347Cecilia Norrbom 88Spårvägens FK16:35.22-17
 6348Angelica Strandberg 96Spårvägens FK17:57.6m-18
 7351Kristine Lande Dommersnes 99NOR-
 8345Linnéa Sennström 00Hässelby SK-
 9349Elsa Wallenius 01Västerås FK-
 10352Emma Kirkeberg Mørk 02NOR-
 11332Tamara Tverdostup (pace)79UKR-
Women 100 m Hurdles A   18:40
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 2361Malin Skogström 95Hässelby SK13.57-1813.72
 3357Kendell Williams 95USA12.82-1712.84
 4362Emma Tuvesson 91Spårvägens FK13.38-1013.69
 5356Evonne Britton 91USA12.81-1912.81
 6359Elise Malmberg 95IFK Växjö13.79-1913.79
 7355Vanessa Clerveaux 94HAI13.05-1813.14
 8360Amanda Hansson 99Hässelby SK13.42-1713.74
Women 100 m Hurdles B   16:00
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1363Lovisa Östervall 97Upsala IF13.95-1814.18
 1364Josefine Sandelius 94Hammarby IF14.44-18
 1365Maria Södergren 98Täby IS14.81-1914.81
Women High Jump 18:35
Lane StNo         PB Pb Yr SB
 2373Ebba Ljungmark 87Mölndals AIK1.94-111,79
 3380Evelina Erlandsson 94IF Göta Karlstad1.85-191.85
 4375Sommer Lecky 00IRL1.90-181.83
 5363Lovisa Östervall 97Upsala IF1.86-181.81
 6379Louise Ekman 97Gefle IF1.86-181.80
 7357Kendall Williams 95USA1.85-171.80
 8376Nicola McDermott 96AUS1.94-191.94
 9383Maja Nilsson 99Örgryte IS1.90-171.79
 10374Yulia Chumachenko 94UKR1.94-181.92
 11377Bianca Salming 98Turebergs FK1.92-181.87
 12372Ella Junnila 98FIN1.94-191.94
 13370Sofie Skoog 90IF Göta1.94-161.88
   
Bar progression: 170-175-179-183-187-190 +2 cm .
Women Pole Vault 18:45
Lane StNo         PB Pb Yr SB
 1390Hilma Hindsberg 02Kvarnsvedens GoIF3.60-193.60
 2389Elin Olsson 93Kvarnsvedens GoIF4.05-17
 4448Alina Lutkovskaya 96ANA4.61-154.30
 5392Saga Andersson 00FIN4.42-174.20
 6386Romana Malacova 87CZE4.61-174.56
 7385Angelica Bengtsson 93Hässelby SK4.76-194.76
   
Bar progression: 330-350-370-390-408-418-428--438- 448-458-468-478-483
Women Triple Jump   17:00
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1402Rebecka Abrahamsson 94Örgryte IS13.21-1612.90
 2400Klara Pedersen 97Upsala IF11.61-1611.13
 3398Fatima Koné 99Mölndals AIK12.84-1912.84
 4399Lisa Weyhenmeyer 00Upsala IF12.35-1811.96
 5404Emilia Sjöstrand 02AIK12.01-1912.01
 6395Madeleine Nilsson 91Gefle IF13.10-17
 7403Emelie Nyman Wänseth 98Östersunds GIF13.14-18
 8397Jasmin Sabir 92Hammarby IF13.28-14
 9401Malin Marmbrandt 85Västerås FK13.34-1712.95
Women Hammer Throw   15:00
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1412Molly Skugge (3 kg)03Turebergs FK44.94-1944.94
 2405Michaela Norrbelius 97Gefle IF57.78-1856.30
 3406Grete Ahlberg 98Hammarby IF67.17-1865.87
 4407Rebecka Hallerth 96Spårvägens FK58.35-1856.44
 5408Eleni Larsson 93Spårvägens FK68.76-1557.94
 6410Hanna Mårtensson 96Turebergs FK58.12-1856.09
 7411Tracey Andersson 84Ullevi FK70.99-1667.42
Women Javelin Throw   17:10
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1450Klara Rådbo 01Hässelby SK-
 2421Matilda Elfgaard 92Athletics 24Seven SK52.60-1446.08
 3415Li Hui-Jun 99TPE57.15-1957.15