Startlist [Dag 1] [Dag 2] [Dag 3] [Total]

  Startlista alla grenar

M 100 m .                 2019-08-30 18:15
StNo         Pb Pb Yr Sb
18Nils Thornberg 94Bollnäs FIK10.65-1810.73
54Tony Darkwah 86Hammarby IF10.38-1710.54
58Desmond Rogo 96Hammarby IF10.56-1710.67
63Emmanuel Dawlson 92Hammarby IF10.49-1910.49
119Elijah Mensah 90Hässelby SK10.62-15
141Henrik Larsson 99IF Göta Karlstad10.20-1910.20
196Philip Nilsson 95IFK Lund10.78-1710.84
247Simon Sharapo 01KFUM Örebro11.02-1911.02
250Braulio Ribeiro 92KFUM Örebro11.11-1411.40
251Alexander Hult 96KFUM Örebro11.06-1911.06
263Emil Thölix 95Linköpings GIF10.95-1910.95
288Douglas Hellbratt 95Malmö AI10.58-1710.78
289Jean-Christian Zirignon 95Malmö AI10.62-1810.65
310Tarley Allison 97Mölndals AIK10.79-1910.79
365Odain Rose 92Spårvägens FK10.30-1410.56
377Stefan Tärnhuvud 85Sundsvalls FI10.35-1210.61
425David Sennung 91Ullevi FK10.54-1310.80
460Erik Hagberg 95Upsala IF10.36-1810.41
M 200 m .                 2019-08-31 16:10
StNo         Pb Pb Yr Sb
14Joel Groth 91Bollnäs FIK20.96-1521.55
18Nils Thornberg 94Bollnäs FIK21.58-1821.80
58Desmond Rogo 96Hammarby IF21.73-1921.73
62Dennis Otieno 91Hammarby IF20.64-1721.08
63Emmanuel Dawlson 92Hammarby IF21.22-1521.74
69Tom Kling-Baptiste 90Huddinge AIS20.81-15
107Olle Forslin 93Hässelby SK21.79-1722.70
119Elijah Mensah 90Hässelby SK20.91-1521.96
127Dennis Forsman 95Hässelby SK21.25-1821.66
141Henrik Larsson 99IF Göta Karlstad20.81-1920.81
197Filip Nilsson 92IFK Lund22.06-1622.17
244Anders Pihlblad 98KFUM Örebro21.35-1921.35
248Eric Larsson 93KFUM Örebro21.89-1622.07
263Emil Thölix 95Linköpings GIF22.14-1822.34
271Nick Ekelund-Arenander 89Malmö AI20.98-1321.93
281Kasper Kadestål 99Malmö AI21.07-1921.07
288Douglas Hellbratt 95Malmö AI21.30-1921.30
290Jacob Ewertzh 95Malmö AI21.28-1621.60
302Filip Schwartz 98Mölndals AIK21.50-1921.50
304Felix Svensson 97Mölndals AIK20.73-1821.21
377Stefan Tärnhuvud 85Sundsvalls FI21.30-08
429Martin Selin 95Ullevi FK21.89-1721.90
451Erik Annerfalk 94Ullevi FK21.25-1921.25
507Alexander Andreasson 99Örgryte IS22.00-1922.00
M 400 m .                 2019-08-30 17:25
StNo         Pb Pb Yr Sb
19Alexander Nyström 03Bollnäs FIK48.48-1948.48
37Erik Martinsson 96Gefle IF46.73-1747.87
83Anders Logg 76Hälle IF50.23-1950.23
118Gustav Gahne 01Hässelby SK49.69-1852.40
127Dennis Forsman 95Hässelby SK47.15-13
180Andreas Movin 96IFK Lidingö48.86-1649.38
197Filip Nilsson 92IFK Lund48.51-1549.47
222Jacob Helsing 00IK Orient49.85-1949.85
248Eric Larsson 93KFUM Örebro50.08-1950.08
265Anton Sigurdsson 96Malmö AI47.43-1947.43
271Nick Ekelund-Arenander 89Malmö AI45.50-1347.27
344Trausti Stefánsson 85Spårvägens FK47.73-1249.39
370Ívar Kristinn Jasonarson 92Spårvägens FK47.76-1849.95
412Emil Johansson 02Turebergs FK47.69-1947.69
429Martin Selin 95Ullevi FK48.95-1449.36
462Albert Nygren 01Upsala IF49.76-1750.13
M 800 m .                 2019-08-31 19:20
StNo         Pb Pb Yr Sb
23Aleksej Pirgholizadeh 94Eskilstuna FI1:53.79-191:53.79
37Erik Martinsson 96Gefle IF1:47.34-191:47.34
60Henry Jacobson 99Hammarby IF1:54.49-181:54.78
78Benjamin Åberg 95Hälle IF1:51.08-191:51.08
94Rickard Gunnarsson 91Hässelby SK1:47.20-141:51.08
97Gustav Bivstedt 96Hässelby SK1:51.51-171:54.06
98Anton Persson 96Hässelby SK1:51.29-181:51.50
102Max Bechtel 01Hässelby SK1:55.90-191:55.90
110Anton Axelsson 01Hässelby SK1:51.54-191:51.54
117Gustav Berlin 95Hässelby SK1:49.95-171:51.7m
203Joakim Andersson 92IFK Trelleborg1:48.44-171:49.74
204Robin Rohlén 90IFK Umeå1:47.94-101:48.06
264Abdul Majiid Musse 00Linköpings LK1:57.70-191:57.70
280Warsame Doley 98Malmö AI1:50.79-141:51.9m
283Ali Laaroubi 94Malmö AI1:51.17-17
287Abubakar Abdullahi 99Malmö AI1:51.2m-191:51.2m
299Johan Lamm 98Mölndals AIK1:53.16-191:53.16
301Simon Wallenlind 97Mölndals AIK1:51.56-191:51.56
358Bienvenue Musore 90Spårvägens FK1:53.56-151:54.09
379Andreas Kramer 97Sävedalens AIK1:45.03-181:45.10
380Leo Magnusson 98Sävedalens AIK1:51.76-191:51.76
389Erik Guander 02Sävedalens AIK1:55.85-191:55.85
391Erik Jälknäs 00Sävedalens AIK1:55.45-18
406Andreas Almgren 95Turebergs FK1:45.59-151:48.55
462Albert Nygren 01Upsala IF1:53.61-191:53.61
464Björn Seifert 96Upsala IF1:50.95-191:50.95
483Tomas Skjæråsen 95Villstads GIF-1:57.31
485Faustin Mugabo 00Väsby IK1:59.97-191:59.97
502Berhe Kidane 99Ärla IF1:49.17-191:49.17
505Felix Francois 90Örgryte IS1:49.89-191:49.89
M 1500 m .                 2019-08-30 15:20
StNo         Pb Pb Yr Sb
40Abdelfath Yassin 95Gefle IF3:46.22-183:48.10
82Anders Grahl 87Hälle IF3:56.04-193:56.04
84Sharmarke Ahmed 02Hälle IF3:57.13-193:57.13
94Rickard Gunnarsson 91Hässelby SK3:46.78-143:51.87
132Andreas Davidsson 95Högby IF3:59.48-193:59.48
238Jonatan Gustafsson 99KFUM Örebro3:53.91-193:53.91
242William Wickholm 98KFUM Örebro3:58.57-184:02.58
245Markus Bohman 94KFUM Örebro3:56.63-193:56.63
283Ali Laaroubi 94Malmö AI3:44.23-173:50.19
287Abubakar Abdullahi 99Malmö AI3:46.91-193:46.91
297Alexander Nilsson 95Mölndals AIK3:48.32-193:48.32
300Sebastian Nilsson 98Mölndals AIK3:48.46-193:48.46
301Simon Wallenlind 97Mölndals AIK3:47.71-193:47.71
340Gustav Nordling 97Spårvägens FK3:55.63-193:55.63
341Johan Walldén 87Spårvägens FK3:41.79-143:50.92
342John Foitzik 91Spårvägens FK3:46.67-173:52.69
346Jonathan Cleghorn 90Spårvägens FK3:52.18-16
348Kalle Berglund 96Spårvägens FK3:34.89-193:34.89
352Daniel Gleimar 92Spårvägens FK3:52.34-163:55.73
356Emil Danielsson 97Spårvägens FK3:43.19-193:43.19
373Michael Welday 99Stocksäters IF4:02.53-194:02.53
380Leo Magnusson 98Sävedalens AIK3:46.96-193:46.96
383Vidar Johansson 96Sävedalens AIK3:49.89-193:49.89
391Erik Jälknäs 00Sävedalens AIK3:56.80-193:56.80
406Andreas Almgren 95Turebergs FK3:38.99-193:38.99
435Hampus Börjesson 94Ullevi FK3:49.74-193:49.74
441Suldan Hassan 98Ullevi FK3:39.18-193:39.18
459Jonathan Edman 01Umedalens IF4:03.09-194:03.09
483Tomas Skjæråsen 95Villstads GIF-
485Faustin Mugabo 00Väsby IK4:07.44-194:07.44
M 5000 m A-final 12:50 / B-final 11:50                 2019-09-01 12:50
StNo         Pb Pb Yr Sb
22Adhanom Abraha 77Eskilstuna FI14:01.48-09
25Emil Millán de la Oliva 01Eskilstuna FI13:57.64-1913:57.64
33Johan Fagerberg 92Finspångs AIK14:47.97-1914:47.97
40Abdelfath Yassin 95Gefle IF14:28.90-1914:28.90
82Anders Grahl 87Hälle IF14:27.87-1914:27.87
87Olle Ahlberg 97Hälle IF14:58.44-1914:58.44
89Merhawi Seifu 00Hälle IF15:14.23-1915:14.23
90Andreas Åhwall 89Hässelby SK14:17.87-1614:39.04
108Emil Blomberg 92Hässelby SK14:02.78-18
125Axel Djurberg 99Hässelby SK15:08.62-1915:08.62
132Andreas Davidsson 95Högby IF15:20.90-1915:20.90
156David Kjellén 95IF Göta Karlstad15:59.01-18
166Niklas Wassberg 91IF Göta Karlstad16:02.35-1716:08.29
169Mohamed Hassan 99IF Start-
178Simon Sundström 98IFK Lidingö13:52.80-1913:52.80
226Johan Gustafsson 87IS Göta15:31.4m-1815:42.49
231David Sjögren 92KFUM Arvika-
233Tim Sundström 89KFUM Örebro14:43.62-1914:43.62
237Jack Karlsson 99KFUM Örebro15:36.83-1915:36.83
239Alexander Larsson 00KFUM Örebro15:59.65-1915:59.65
245Markus Bohman 94KFUM Örebro14:34.39-1914:34.39
297Alexander Nilsson 95Mölndals AIK14:26.89-1914:26.89
300Sebastian Nilsson 98Mölndals AIK14:40.76-1814:42.22
306Gabriel Steffensen 96Mölndals AIK14:05.48-1914:05.48
332Fredrik Uhrbom 77Spårvägens FK14:01.45-0814:42.19
342John Foitzik 91Spårvägens FK14:14.57-1714:19.48
346Jonathan Cleghorn 90Spårvägens FK14:36.82-1615:06.89
348Kalle Berglund 96Spårvägens FK13:54.52-1913:54.52
349Robel Fsiha 96Spårvägens FK13:49.97-1913:49.97
352Daniel Gleimar 92Spårvägens FK15:03.65-1915:03.65
353Archie Casteel 96Spårvägens FK14:33.66-1914:33.66
355Nils Spetz 91Spårvägens FK14:57.72-1914:57.72
356Emil Danielsson 97Spårvägens FK14:11.16-1914:11.16
383Vidar Johansson 96Sävedalens AIK14:30.78-16
385Jonatan Fridolfsson 92Sävedalens AIK14:25.92-1914:25.92
390Oscar Claesson 95Sävedalens AIK14:14.57-1914:14.57
399August Mollén 99Tjalve IF Norrköping14:52.41-1914:52.41
407Daniel Lundgren 85Turebergs FK13:51.68-1514:15.55
415Napoleon Solomon 94Turebergs FK13:52.45-1814:07.6m+
435Hampus Börjesson 94Ullevi FK14:25.69-1914:25.69
441Suldan Hassan 98Ullevi FK13:31.35-1913:31.35
447Nuray Yassin 81Ullevi FK15:58.81-18
459Jonathan Edman 01Umedalens IF15:15.91-1915:15.91
494Efrem Brhane 94Västerås FK14:32.85-1914:32.85
501Gustaf Norlander 99Ärla IF15:13.37-1915:13.37
524Otmane Nait-Hammou 95Hammarby IF14:53.12-16
M 10000 m final                 2019-08-30 18:45
StNo         Pb Pb Yr Sb
22Adhanom Abraha 77Eskilstuna FI29:00.88-0729:21.37
25Emil Millán de la Oliva 01Eskilstuna FI-
33Johan Fagerberg 92Finspångs AIK30:34.44-1831:12.17
35Kristofer Låås 92Fredrikshofs FI30:31.90-1930:31.90
72Otto Kingstedt 94Huddinge AIS29:38.43-1730:41.14
74John Kingstedt 92Huddinge AIS30:21.61-17
75Ebba Tulu Chala 96Huddinge AIS29:32.51-1629:50.11
82Anders Grahl 87Hälle IF30:28.86-1731:38.72
86Oscar Carlsson 91Hälle IF30:27.45-1930:27.45
88Anders Bergman 88Hälle IF31:58.87-1931:58.87
90Andreas Åhwall 89Hässelby SK29:41.33-1530:38.97
104Andreas Jansson 96Hässelby SK30:05.63-18
111Marcus Åberg 88Hässelby SK30:24.03-1730:57.58
125Axel Djurberg 99Hässelby SK-
131Erik Karlsson 98Högby IF31:35.62-1931:35.62
156David Kjellén 95IF Göta Karlstad33:34.57-1933:34.57
162Jonas Leandersson 90IF Göta Karlstad29:35.23-1829:46.91
166Niklas Wassberg 91IF Göta Karlstad33:59.03-1933:59.03
192Heshlu Andemariam 97IFK Lidingö32:14.80-1832:14.80
214Omar Nuur 01IFK Växjö30:16.84-18
293Björn Östenson 93Malmö AI31:57.85-18
332Fredrik Uhrbom 77Spårvägens FK29:30.28-08
349Robel Fsiha 96Spårvägens FK28:59.62-1928:59.62
353Archie Casteel 96Spårvägens FK30:20.91-18
355Nils Spetz 91Spårvägens FK30:39.01-1930:39.01
369Maximillian Ueda 93Spårvägens FK-
375Mikael Ekvall 89Strömstad LK28:31.65-15
390Oscar Claesson 95Sävedalens AIK31:20.43-18
403Olle Kalered 90Tjalve IF Norrköping-
407Daniel Lundgren 85Turebergs FK29:52.01-18
415Napoleon Solomon 94Turebergs FK28:33.33-18
447Nuray Yassin 81Ullevi FK-
525Fred Grönwall 81Roma IF31:15.57-1931:15.57
M 3000 m hinder final                 2019-08-31 14:45
StNo         Pb Pb Yr Sb
60Henry Jacobson 99Hammarby IF9:38.36-199:38.36
108Emil Blomberg 92Hässelby SK8:31.57-198:31.57
178Simon Sundström 98IFK Lidingö8:41.39-198:41.39
187Olof Silvander 99IFK Lidingö9:31.32-199:31.32
208Fredrik Johansson 86IFK Växjö8:50.30-10
214Omar Nuur 01IFK Växjö8:58.79-198:58.79
307Miguel Palm 98Mölndals AIK9:04.95-189:14.33
380Leo Magnusson 98Sävedalens AIK8:50.55-198:50.55
383Vidar Johansson 96Sävedalens AIK8:43.59-188:48.81
415Napoleon Solomon 94Turebergs FK8:23.54-188:32.36
494Efrem Brhane 94Västerås FK8:56.68-198:56.68
524Otmane Nait-Hammou 95Hammarby IF9:22.28-199:22.28
M 110 m häck .                 2019-08-31 13:30
StNo         Pb Pb Yr Sb
4Alexander Brorsson 90Athletics 24Seven SK13.83-1714.30
7Alexander Andersson 94Athletics 24Seven SK14.77-1914.77
57Amir Shaker 89Hammarby IF13.80-1314.39
191Fredrick Ekholm 94IFK Lidingö13.92-1813.99
206Ludwig Sjödin 95IFK Umeå15.29-1715.36
209Hampus Widlund 93IFK Växjö13.81-1913.81
218Petter Gustafsson 94IK Hakarpspojkarna14.03-1814.26
274Anton Levin 92Malmö AI13.97-1614.04
282Max Hrelja 98Malmö AI13.81-1913.81
337Marvin Tay 90Spårvägens FK14.00-1314.56
339Viktor Wahlén Diederichsen 98Spårvägens FK14.91-1914.91
374Jonatan Holm 94Strands IF13.75-1913.75
470Linus Otto Boyer 95Upsala IF14.67-1914.67
519Filip Björklund 98Örgryte IS14.17-1914.17
M 400 m häck .                 2019-08-31 12:20
StNo         Pb Pb Yr Sb
70Ludvig Hillenfjärd 97Huddinge AIS52.64-1952.64
71Fredrik Kihlblom 98Huddinge AIS54.40-1754.45
184Jesper Rilegård 98IFK Lidingö56.30-1856.60
209Hampus Widlund 93IFK Växjö50.44-1950.44
236Gustav Karlsson 00KFUM Örebro52.59-1952.59
241Linus Strand 01KFUM Örebro57.80-1957.80
256Kalle Wållgren 01Lerum Friidrott53.80-1953.80
262Johan Claeson 01Linköpings GIF51.89-1951.89
273Viktor Bondesson 98Malmö AI52.70-1853.42
370Ívar Kristinn Jasonarson 92Spårvägens FK51.76-1852.31
410Kevin Duvert 98Turebergs FK57.10-1957.10
438Erik Lindahl 90Ullevi FK52.14-1352.97
466Isak Andersson 96Upsala IF50.05-1750.45
504Carl Bengtström 00Örgryte IS50.20-1850.32
508Samuel Wiik 98Örgryte IS53.05-1754.24
M Höjd kval                 2019-08-30 16:45
StNo         PB Pb Yr SB
29Emil Uhlin 00Falu IK2.10-192.10
66Elias Sahlin 01Hellas FK2.01-192.01
152Markus Asplund 98IF Göta Karlstad2.00-181.96
155Simon Throgen 97IF Göta Karlstad1.96-171.90
159Arvid Ryberg 98IF Göta Karlstad2.11-192.11
182Hampus Carlens 99IFK Lidingö2.03-172.01
223Simon Wiklund 99IK Wilske2.16-192.16
224Andreas Carlsson 95IK Ymer2.20-152.00
252Melwin Lycke Holm 04Kils AIK2.05-192.05
278Samuel Fransson 00Malmö AI2.01-182.01
305Philip Frifelt Lundqvist 89Mölndals AIK2.14-132.08
347Adam Chiguer 91Spårvägens FK2.13-11
378Mattias Green 98Säffle FIK2.04-161.96
401Joakim Wadstein 00Tjalve IF Norrköping2.03-192.03
420Fabian Delryd 96Täby IS2.33-182.16
428Herman Olvik 96Ullevi FK2.06-152.04
430Robin Jacobsson 98Ullevi FK2.03-172.01
467Oskar Lundqvist 97Upsala IF2.14-182.12
475Oliver Ericsson 01Upsala IF2.10-192.10
   
Hojningsschema: 177-182-186-190-193-196- 199-201-203
M Stav final A-pool 14:00 / final B-pool 11:30                 2019-09-01 14:00
StNo         PB Pb Yr SB
10Rasmus Elfgaard 94Athletics 24Seven SK4.71-194.71
64Carl Sténson 93Hellas FK5.30-175.26
91Fredrik Samuelsson 95Hässelby SK5.00-174.94
168Filip Gyllensten 92IF Kville5.30-16
190Björn Andersson 91IFK Lidingö4.82-164.70
200Simon Thor 00IFK Märsta5.02-195.02
201Jonas Asplund 73IFK Märsta5.21-984.86
211Emil Carlsson 02IFK Växjö4.90-194.90
216Micael Fagö 94IFK Växjö5.20-184.54
224Andreas Carlsson 95IK Ymer4.85-17
232Dennis Fransson Bergetoft 92KFUM Örebro5.03-144.86
234Rasmus Carlsson 88KFUM Örebro5.22-164.90
235Tom Johansson 99KFUM Örebro5.00-184.80
275Magnus Herstedt 98Malmö AI4.90-194.90
314Gustav Magnusson 00Nyköpings BIS4.83-194.83
331Erik Thorstensson 89Spårvägens FK5.20-144.76
427Oscar Janson 75Ullevi FK5.87-035.15
430Robin Jacobsson 98Ullevi FK4.86-194.86
514Jonathan Ruffieux 91Örgryte IS4.81-124.50
515Melker Svärd Jacobsson 94Örgryte IS5.71-195.71
527Gustaf Hultgren 94Örgryte IS5.56-06
   
Hojningsschema: A: 475-485-495-503-508 +5cm B: 400- 418-434-448-462-475-485-495-503-508 +5cm
M Längd kval                 2019-08-31 12:25
StNo         Pb Pb Yr Sb
15Per Jonsson 88Bollnäs FIK7.15-15
51Michel Tornéus 86Hammarby IF8.44-167.78
55Erik Ehrlin 90Hammarby IF7.41-177.03
61David Svensson 98Hammarby IF7.21-197.21
91Fredrik Samuelsson 95Hässelby SK7.81-157.44
99Carl af Forselles 01Hässelby SK7.36-197.36
100Jesper Hellström 95Hässelby SK7.51-17
142Victor Pettersson 97IF Göta Karlstad7.40-197.40
163Oskar Erixon 99IF Göta Karlstad7.10-197.10
179Andreas Otterling 86IFK Lidingö8.06-157.86
224Andreas Carlsson 95IK Ymer7.91-197.91
269Thobias Montler 96Malmö AI8.22-198.22
313Henning André 97Nyköpings BIS7.14-186.94
347Adam Chiguer 91Spårvägens FK7.78-12
448Erik Johansson 01Ullevi FK7.38-197.38
477Simon Björnstedt 99Upsala IF7.36-197.36
487Rickard Willman 94Västerås FK7.31-197.31
489Patric Hjort 93Västerås FK7.40-16
507Alexander Andreasson 99Örgryte IS7.00-197.00
510Artur Engström 96Örgryte IS7.47-176.61
M Tresteg final                 2019-08-30 18:10
StNo         Pb Pb Yr Sb
55Erik Ehrlin 90Hammarby IF16.28-1415.49
77Timothy Olsson 98Huddinge AIS14.62-1914.62
100Jesper Hellström 95Hässelby SK16.71-1916.71
181Albin Boestad 97IFK Lidingö14.40-1914.40
270Marcus Nyberg 97Malmö AI15.22-1715.14
303Oskar Weidenholm 01Mölndals AIK14.91-1914.91
431Gustaf Bålström 98Ullevi FK15.80-1915.80
437Markus Lundborg 99Ullevi FK14.89-1914.89
468Antonis Dinopoulos 95Upsala IF15.37-1715.18
509Isak Persson 95Örgryte IS15.44-15
510Artur Engström 96Örgryte IS15.28-1915.28
523Eric Hallquist 96Östersunds GIF14.72-1914.72
M Kula final                 2019-08-30 16:35
StNo         Pb Pb Yr Sb
11Viktor Gardenkrans 95Athletics 24Seven SK18.50-1918.50
24Ali Alsaadi 95Eskilstuna FI14.88-1914.88
93Niklas Lindstedt 93Hässelby SK17.58-1516.20
113Gabriel Heen 95Hässelby SK18.17-1918.17
120Simon Pettersson 94Hässelby SK17.83-16
205William Ullberg 96IFK Umeå15.80-1715.42
219Andreas Eriksson 94IK Heros15.92-1915.92
276Wictor Petersson 98Malmö AI20.70-1920.70
335Niklas Arrhenius 82Spårvägens FK19.79-1118.50
361Jesper Arbinge 97Spårvägens FK18.66-1918.66
455Arwid Koskinen 92Ullevi FK18.44-1618.31
M Diskus final                 2019-08-31 16:20
StNo         Pb Pb Yr Sb
8Jakob Gardenkrans 97Athletics 24Seven SK63.63-1859.50
56Matthew Brown 80Hammarby IF56.97-0848.74
120Simon Pettersson 94Hässelby SK65.84-1865.03
266Axel Härstedt 87Malmö AI66.03-1662.01
330Daniel Ståhl 92Spårvägens FK71.86-1971.86
335Niklas Arrhenius 82Spårvägens FK66.22-1162.02
395Jussi Kiviniemi 93Södertälje IF54.66-1654.41
397Lukas Hamrin 99Timrå AIF50.51-1950.51
433Gustav Liberg 95Ullevi FK58.30-1958.30
457Theodor Walther 94Ullevi FK49.68-1949.68
472Victor Wisén 01Upsala IF45.52-1945.52
M Slägga final                 2019-08-30 17:10
StNo         Pb Pb Yr Sb
3Stefan Kvist 87Alvesta FI66.59-1265.09
30Ragnar Carlsson 00Falu IK68.81-1867.98
79Tim Söderqvist 95Hälle IF66.54-1765.33
151Oscar Vestlund 93IF Göta Karlstad73.34-1769.79
286Ryan McCullough 89Malmö AI68.04-1867.18
326Mattias Lindberg 90Skellefteå AIK70.50-1970.50
350Elias Håkansson 92Spårvägens FK71.38-1462.65
366Ivar Moisander 00Spårvägens FK-
416Anton Andersson 96Turebergs FK61.14-1655.20
476Hugo Sörby 01Upsala IF56.16-1956.16
490Johannes Nilsson 98Västerås FK54.75-1954.75
M Spjut kval                 2019-08-31 12:15
StNo         Pb Pb Yr Sb
20Kim Amb 90Bålsta IK85.89-1985.89
26Theodor Thor 93Eskilstuna FI72.46-1662.91
27Jiannis Smalios 87Eskilstuna FI81.89-1670.16
65Carl Widenholm 00Hellas FK67.65-1967.65
101Jakob Samuelsson 98Hässelby SK75.03-1975.03
112Kamil Kaminski 96Hässelby SK67.01-1860.72
115Olof Hansson 86Hässelby SK72.02-1363.05
145Jakob Eriksson 98IF Göta Karlstad69.24-1969.24
165Johannes Henriksson 93IF Göta Karlstad69.38-1563.95
198Jacob Larsson 95IFK Lund66.32-1966.32
210Sebastian Thörngren 93IFK Växjö73.47-1973.47
215Isak Oskarsson 96IFK Växjö75.72-1867.14
253Jonathan Amneskog 98Klippans FK66.83-1761.03
393Otto Sundell 00Söderhamns IF64.05-1964.05
396Fredrik Andersson 93Södertälje IF54.01-1750.31
426Esa Hiltunen 96Ullevi FK63.01-1963.01
452Jonathan Harley 93Ullevi FK73.44-1768.22
479Tim Holmberg 91Upsala IF64.80-1964.80
K 100 m .                 2019-08-30 17:55
StNo         Pb Pb Yr Sb
16Nikki Sjöberg 98Bollnäs FIK11.86-1911.86
32Nikki Berglund 94FIK Färjestaden12.35-1812.43
68Elina Gunnarsson 94Hovslätts IK12.12-1712.46
92Jessica Östlund 93Hässelby SK11.67-1611.77
126Greta Deltin 00Hässelby SK12.00-1712.03
189Hanna Adriansson Nordberg 92IFK Lidingö11.73-1311.75
225Emelie Rantzow 98IK Ymer11.80-1911.80
240Elin Östlund 91KFUM Örebro11.61-1711.73
246Emma Jansson 97KFUM Örebro11.76-1712.05
267Daniella Busk 93Malmö AI11.58-1411.67
279Stephanie Ydström 95Malmö AI-
284Nikki Anderberg 02Malmö AI11.86-1911.86
292Fillippa Sivnert 01Malmö AI11.95-1911.95
333Gladys Bamane 89Spårvägens FK11.65-1612.22
343Isabelle Eurenius 89Spårvägens FK11.64-1711.91
357Irene Ekelund 97Spårvägens FK11.35-1311.44
446Matilda Hellqvist 93Ullevi FK11.77-17
456Claudia Payton 98Ullevi FK11.50-1911.50
471Gabriella Holmström 00Upsala IF11.95-1911.95
484Maja Almgren 98Visby IF Gute FIK11.76-1911.76
K 200 m .                 2019-08-31 15:50
StNo         Pb Pb Yr Sb
16Nikki Sjöberg 98Bollnäs FIK24.15-1724.64
53Sandra Knezevic 92Hammarby IF24.80-1324.83
68Elina Gunnarsson 94Hovslätts IK24.61-1625.89
92Jessica Östlund 93Hässelby SK24.11-1725.05
176Josephine Risberg Thoor 95IFK Helsingborg24.80-1725.32
189Hanna Adriansson Nordberg 92IFK Lidingö24.29-1624.80
194Felicia Ascard 96IFK Lund25.04-1726.93
225Emelie Rantzow 98IK Ymer24.07-1624.15
240Elin Östlund 91KFUM Örebro23.63-1723.73
246Emma Jansson 97KFUM Örebro24.06-1724.39
249Rebecca Högberg 84KFUM Örebro24.52-1125.24
257Amanda Holmberg 98Lidköpings IS25.64-1925.64
267Daniella Busk 93Malmö AI23.61-1523.92
272Pernilla Nilsson 92Malmö AI23.50-1624.18
277Wilma Rosenquist 01Malmö AI24.23-1924.23
333Gladys Bamane 89Spårvägens FK24.10-15
334Moa Hjelmer 90Spårvägens FK23.19-1323.51
343Isabelle Eurenius 89Spårvägens FK23.89-1424.78
357Irene Ekelund 97Spårvägens FK22.92-1323.50
446Matilda Hellqvist 93Ullevi FK23.82-1525.25
454Lisa Lilja 96Ullevi FK23.58-1923.58
465Klara Helander 95Upsala IF24.99-1924.99
471Gabriella Holmström 00Upsala IF24.66-1924.66
484Maja Almgren 98Visby IF Gute FIK24.44-1924.44
500Carolina Söderbom 99Ärla IF25.37-1825.59
K 400 m .                 2019-08-30 17:00
StNo         Pb Pb Yr Sb
47Wilma Nielsen 01Göteborgs KIK59.33-1959.33
53Sandra Knezevic 92Hammarby IF54.86-1954.86
153Lova Perman 03IF Göta Karlstad57.48-1957.48
176Josephine Risberg Thoor 95IFK Helsingborg56.16-1856.28
227Ebba Berglin 01KA 2 IF59.68-1761.30
249Rebecca Högberg 84KFUM Örebro53.01-0956.29
268Linnea Killander 93Malmö AI54.05-1954.05
334Moa Hjelmer 90Spårvägens FK51.13-1253.10
372Alicia Nilsson 98F Stenungsunds FI59.60-1959.60
376Linnea Gateman 01Strömstads IF58.02-1958.02
419Lovisa Linde 98Täby IS55.59-1855.99
446Matilda Hellqvist 93Ullevi FK52.68-1855.30
465Klara Helander 95Upsala IF55.66-1955.66
481Ebba Svantesson 97Upsala IF55.23-1656.12
500Carolina Söderbom 99Ärla IF57.22-1957.22
K 800 m .                 2019-08-31 19:05
StNo         Pb Pb Yr Sb
13Annika Faager 76Björnstorps IF2:14.84-982:18.06
17Malin Persson 97Bollnäs FIK2:13.86-192:13.86
46Sandra Åberg 03Göteborgs KIK2:15.85-192:15.85
47Wilma Nielsen 01Göteborgs KIK2:11.05-192:11.05
48Julia Nielsen 01Göteborgs KIK2:14.50-192:14.50
73Hanna Bergström 97Huddinge AIS2:13.37-192:13.37
105Lovisa Bivstedt 01Hässelby SK2:07.61-192:07.61
148Lovisa Ellström 00IF Göta Karlstad2:18.92-192:18.92
172Madeleine Björlin-Delmar 96IFK Göteborg2:06.88-182:09.61
186Rebecka Öberg 92IFK Lidingö2:13.03-192:13.03
199Emelie Svensson 95IFK Mora2:16.84-142:20.64
227Ebba Berglin 01KA 2 IF2:15.91-172:18.14
258Aleksandra Gustavsson 97Lidköpings IS2:31.09-2:39.84
372Alicia Nilsson 98F Stenungsunds FI2:11.46-192:11.46
381Linn Söderholm 96Sävedalens AIK2:05.75-172:09.84
408Maja Sund 01Turebergs FK2:11.83-192:11.83
409Yolanda Ngarambe 91Turebergs FK2:02.18-192:02.18
411Hanna Hermansson 89Turebergs FK2:00.43-172:02.66
422Greta Graziani 94Täby IS2:10.61-172:10.71
458Jessica Edlund 95Umedalens IF2:11.23-172:12.20
463Ida Ekroth 96Upsala IF2:14.60-172:24.13
497Klara Frih 02Åsbro GoIF2:13.66-172:14.82
K 1500 m .                 2019-08-30 14:50
StNo         Pb Pb Yr Sb
2Vera Sjöberg 01AIK Friidrott4:29.19-194:29.19
13Annika Faager 76Björnstorps IF4:34.50-184:39.1m
48Julia Nielsen 01Göteborgs KIK4:46.64-194:46.64
73Hanna Bergström 97Huddinge AIS4:21.07-194:21.07
147Olivia Weslien 97IF Göta Karlstad4:30.76-194:30.76
188Mika Söderström 99IFK Lidingö4:32.11-194:32.11
367Angelica Strandberg 96Spårvägens FK4:41.21-194:41.21
381Linn Söderholm 96Sävedalens AIK4:15.33-174:16.72
387Lisa Bergdahl 95Sävedalens AIK4:33.45-194:33.45
388Sara Christiansson 97Sävedalens AIK4:15.25-194:15.25
409Yolanda Ngarambe 91Turebergs FK4:05.18-194:05.18
411Hanna Hermansson 89Turebergs FK4:07.16-184:10.40
491Elsa Wallenius 01Västerås FK4:32.67-194:32.67
497Klara Frih 02Åsbro GoIF4:52.63-194:52.63
498Ellinor Aurell 01Ängelholms IF4:34.28-184:34.75
K 5000 m final                 2019-09-01 13:40
StNo         Pb Pb Yr Sb
43Tova Eurén 94Göteborgs KIK16:46.27-1416:54.28
73Hanna Bergström 97Huddinge AIS16:41.93-1916:41.93
85Samrawit Mengsteab 90Hälle IF15:50.41-1915:50.41
116Sanna Mustonen 91Hässelby SK16:28.13-1817:19.76
123Louise Wiker 79Hässelby SK16:25.46-1217:40.97
128Yoie Bohlin 90Hässelby SK16:54.90-08
147Olivia Weslien 97IF Göta Karlstad17:33.03-1917:33.03
382Malin Strand 93Sävedalens AIK16:58.25-1717:38.63
386Amélie Svensson 96Sävedalens AIK17:37.23-18
387Lisa Bergdahl 95Sävedalens AIK17:05.18-1717:25.41
388Sara Christiansson 97Sävedalens AIK15:43.63-1815:45.38
392Anastasia Denisova 93Sävedalens AIK16:03.37-1916:03.37
404Sofia Hjert 97Torsby LK18:16.79-1918:16.79
418Elisabet Clausén 90Tväråselets AIF16:41.8m-1916:41.8m
511Johanna Larsson 93Örgryte IS17:14.91-1917:14.91
513Hanna Michaëlsson 89Örgryte IS17:16.82-1917:16.82
K 10000 m final                 2019-08-30 16:05
StNo         Pb Pb Yr Sb
21Jennifer Andersson 00Dalaportens OL-
34Johanna Salminen 78FK Studenterna35:49.97-1935:49.97
85Samrawit Mengsteab 90Hälle IF33:38.75-1933:38.75
106Jenny Nilsson 87Hässelby SK-
116Sanna Mustonen 91Hässelby SK34:18.12-14
128Yoie Bohlin 90Hässelby SK35:08.75-12
154Sofia Ewnert 89IF Göta Karlstad-
207Charlotte Andersson 85IFK Umeå-
296Johanna Eriksson 81Motala AIF34:42.38-1934:42.38
336Cecilia Norrbom 88Spårvägens FK34:16.21-1634:36.24
382Malin Strand 93Sävedalens AIK35:11.92-1635:31.67
392Anastasia Denisova 93Sävedalens AIK34:03.73-1934:03.73
418Elisabet Clausén 90Tväråselets AIF-
511Johanna Larsson 93Örgryte IS35:52.67-1935:52.67
513Hanna Michaëlsson 89Örgryte IS36:28.03-11
520Hanna Kumlin 92Örgryte IS-
K 3000 m hinder final                 2019-08-31 15:05
StNo         Pb Pb Yr Sb
43Tova Eurén 94Göteborgs KIK10:07.98-1410:22.82
109Emma Jansson 91Hässelby SK10:53.67-1511:23.05
130Julia Samuelsson 99Högby IF10:28.33-1910:28.33
147Olivia Weslien 97IF Göta Karlstad11:08.29-1911:08.29
381Linn Söderholm 96Sävedalens AIK10:03.09-1910:03.09
386Amélie Svensson 96Sävedalens AIK10:14.59-1910:14.59
442Jill Höstman 96Ullevi FK12:21.99-1912:21.99
K 100 m häck .                 2019-08-31 13:10
StNo         Pb Pb Yr Sb
59Josefine Sandelius 94Hammarby IF14.10-1914.10
96Farydah Inoussa 94Hässelby SK14.36-16
103Malin Skogström 95Hässelby SK13.57-1813.72
129Lovisa Karlsson 00Högby IF13.79-1913.79
195Maja Maunsbach 01IFK Lund14.34-1914.34
228Jonna Lindéen 96Kalmar SK14.18-1914.18
257Amanda Holmberg 98Lidköpings IS14.11-1914.11
362Emma Tuvesson 91Spårvägens FK13.38-1013.61
443Estelle Montler 91Ullevi FK14.25-1714.47
478Sofia Lindh 98Upsala IF14.46-1914.46
496Moa Kjellander 99Åhus FIK14.83-17
K 400 m häck .                 2019-08-31 11:55
StNo         Pb Pb Yr Sb
44Vendela Rydbäck 97Göteborgs KIK59.96-1959.96
146Hanna Karlsson 03IF Göta Karlstad63.59-1963.59
194Felicia Ascard 96IFK Lund63.95-1868.04
257Amanda Holmberg 98Lidköpings IS58.85-1560.17
298Hanna Palmqvist 96Mölndals AIK57.31-1957.31
371Frida Hansson 97F Stenungsunds FI65.85-1965.85
419Lovisa Linde 98Täby IS59.83-1959.83
423Caroline Larsson 01Täby IS61.79-1961.79
445Johanna Holmén Svensson 95Ullevi FK57.55-1859.19
450Emelie Öberg 97Ullevi FK64.71-1664.76
481Ebba Svantesson 97Upsala IF60.99-1960.99
482Moa Granat 04Vallentuna FK60.21-1960.21
492Tyra Landin 02Västerås FK63.33-1963.33
K Höjd final                 2019-08-31 17:30
StNo         PB Pb Yr SB
31Alma Uhlin 03Falu IK1.73-191.73
36Louise Ekman 97Gefle IF1.86-181.84
140Sofie Skoog 90IF Göta Karlstad1.94-161.88
150Evelina Erlandsson 94IF Göta Karlstad1.85-191.85
183Linda Skantze 95IFK Lidingö1.76-161.73
193Ellen Huldén 90IFK Lund1.82-101.74
400My Nordström 90Tjalve IF Norrköping1.86-141.76
405Erika Kinsey 88Trångsvikens IF1.97-151.96
414Bianca Salming 98Turebergs FK1.92-181.88
449Lina Löfqvist 93Ullevi FK1.73-141.70
506Vendela von Corswant 93Örgryte IS1.82-141.74
518Maja Nilsson 99Örgryte IS1.90-171.85
   
Hojningsschema: 158-163-168-172-176-179- 182-184 +2cm
K Stav final                 2019-08-30 17:30
StNo         PB Pb Yr SB
95Angelica Bengtsson 93Hässelby SK4.76-194.76
174Annika Jönsson 96IFK Helsingborg4.13-173.75
175Linnea Jönsson 99IFK Helsingborg4.08-194.08
177Gabriella Jönsson 01IFK Helsingborg4.07-194.07
221Klara Mattsson 97IK Orient4.15-164.00
254Elin Olsson 93Kvarnsvedens GoIF4.05-183.90
255Hilma Hindsberg 02Kvarnsvedens GoIF3.63-193.63
345Emma Kiviniemi Andersson 91Spårvägens FK4.01-184.00
421Alva Sundin 01Täby IS3.94-183.90
444Hanna Jansson 95Ullevi FK4.25-184.13
503Michaela Meijer 93Örgryte IS4.71-174.70
517Malin Dahlström 89Örgryte IS4.50-153.95
   
Hojningsschema: 332-347-362-374-386-394- 402-407-412 +5cm
K Längd kval                 2019-08-30 14:30
StNo         Pb Pb Yr Sb
6Moa Ullgren 96Athletics 24Seven SK6.07-175.83
39Linn Egerfält 00Gefle IF5.57-185.53
76Izabella Ripsweden 00Huddinge AIS5.82-195.82
96Farydah Inoussa 94Hässelby SK5.96-15
129Lovisa Karlsson 00Högby IF6.19-166.09
149Olivia Österling Strömstedt 01IF Göta Karlstad5.90-195.90
161Kaiza Karlén 98IF Göta Karlstad6.45-196.45
164Erica Jarder 86IF Göta Karlstad6.70-156.45
173Elin Larsson 94IFK Halmstad6.18-196.18
185Malin Olsson 90IFK Lidingö6.27-145.94
202Emilia Kjellberg 96IFK Sunne FK6.24-176.16
228Jonna Lindéen 96Kalmar SK6.03-196.03
260Jenny Lestander 98Linköpings GIF6.00-196.00
279Stephanie Ydström 95Malmö AI-
308Filippa Gunnarsson 99Mölndals AIK5.91-185.72
338Aina Griksaite 94Spårvägens FK6.10-196.10
354Emelie Nilsson 88Spårvägens FK6.12-16
405Erika Kinsey 88Trångsvikens IF6.51-196.51
486Malin Marmbrandt 85Västerås FK6.58-196.58
512Judith Wagersten 98Örgryte IS5.83-195.83
526Khaddi Sagnia 94Ullevi FK6.78-15
K Tresteg final                 2019-09-01 12:15
StNo         Pb Pb Yr Sb
39Linn Egerfält 00Gefle IF12.10-1912.10
50Jasmin Sabir 92Hammarby IF13.28-1412.58
260Jenny Lestander 98Linköpings GIF12.48-1712.48
309Fatima Koné 99Mölndals AIK12.97-1912.97
322Maja Åskag 02Råby-Rekarne FIF13.26-1913.26
328Cornelia Nilsson 01Skellefteå AIK12.38-1912.38
338Aina Griksaite 94Spårvägens FK13.82-1712.96
384Hanna Gille 96Sävedalens AIK12.18-1711.93
402Frida Johansson 95Tjalve IF Norrköping12.38-1912.38
432Johanna Konséleus 95Ullevi FK12.12-1912.12
434Victoria Jacobsson 97Ullevi FK11.90-1911.90
461Lisa Weyhenmeyer 00Upsala IF12.35-1812.21
486Malin Marmbrandt 85Västerås FK13.34-1713.19
499Emma Ehrlin 93Ärla IF12.46-1912.46
512Judith Wagersten 98Örgryte IS12.00-1912.00
516Rebecka Abrahamsson 94Örgryte IS13.32-1913.32
522Emelie Nyman Wänseth 98Östersunds GIF13.53-1913.53
K Kula final                 2019-09-01 13:45
StNo         Pb Pb Yr Sb
5Fanny Roos 95Athletics 24Seven SK18.88-1918.88
80Emma Harrysson 97Hälle IF13.99-1712.95
114Amanda Lejros 99Hässelby SK13.50-1913.50
121Frida Åkerström 90Hässelby SK17.11-1817.06
124Axelina Johansson 00Hässelby SK15.18-1915.18
158Amanda Malmehed 98IF Göta Karlstad15.65-1814.46
220Maria Nilsson 95IK Orient14.86-1914.86
261Emilia Malmehed 01Linköpings GIF13.43-1913.43
291Mathilda Eriksson 98Malmö AI13.48-1913.48
359Ásdís Hjálmsdóttir 85Spårvägens FK16.08-16
368Sara Lennman 96Spårvägens FK16.42-1916.42
474Caisa-Marie Lindfors 00Upsala IF14.20-1914.20
K Diskus kval                 2019-08-30 14:35
StNo         Pb Pb Yr Sb
5Fanny Roos 95Athletics 24Seven SK56.40-1956.40
9Jennifer Rudberg 98Athletics 24Seven SK45.78-1945.78
67Elin Rubin 95Hovslätts IK43.98-1942.98
81Daniella Persson 00Hälle IF49.58-1949.58
114Amanda Lejros 99Hässelby SK46.15-1946.15
122Lydia Sundin 94Hässelby SK48.23-1746.94
124Axelina Johansson 00Hässelby SK48.09-1948.09
144Amanda Fridberg 02IF Göta Karlstad42.91-1942.91
157Erica Larsson 90IF Göta Karlstad50.07-1848.40
291Mathilda Eriksson 98Malmö AI50.88-1950.88
325Ida Stenbäck 99SK Bore43.89-1843.27
327Amanda Nordin 97Skellefteå AIK47.92-1947.92
351Heidi Schmidt 93Spårvägens FK55.31-1446.02
360Emma Ljungberg 94Spårvägens FK55.15-1955.15
417Fanny Öhrn Selahn 95Turebergs FK44.74-1744.36
473Vanessa Kamga 98Upsala IF59.06-1959.06
474Caisa-Marie Lindfors 00Upsala IF55.46-1955.46
480Ellen Pettersson 97Upsala IF51.29-1951.29
K Slägga kval                 2019-08-31 10:30
StNo         Pb Pb Yr Sb
38Michaela Norrbelius 97Gefle IF57.78-1856.30
42Josefine Larsson 98Glanshammars IF50.37-1950.37
45Luana Klaric Lundh 99Göteborgs KIK52.09-1751.21
52Grete Ahlberg 98Hammarby IF67.17-1866.87
138Josefin Berg 85IF Göta Karlstad67.18-1360.12
144Amanda Fridberg 02IF Göta Karlstad48.20-1847.54
212Cecilia Larsson 99IFK Växjö59.58-1959.58
285Ida Storm 91Malmö AI71.52-1770.01
295Sara Forssell 00Motala AIF55.26-1955.26
315Emma Palmgren 01Nyköpings BIS54.18-1954.18
321Kristina Andersson 91Råby-Rekarne FIF59.48-1855.43
363Rebecka Hallerth 96Spårvägens FK60.72-1960.72
364Eleni Larsson 93Spårvägens FK68.76-1560.13
398Frida Bååth 97Timrå AIF63.46-1763.11
413Hanna Mårtensson 96Turebergs FK58.12-1856.09
436Tracey Andersson 84Ullevi FK70.99-1667.42
469Kajsa Wennberg 96Upsala IF62.79-1860.19
493Jennifer Andersson 01Västerås FK56.52-1956.52
K Spjut final                 2019-08-30 18:50
StNo         Pb Pb Yr Sb
12Matilda Elfgaard 92Athletics 24Seven SK52.60-1448.81
41Maria Olsson 96Gefle IF43.92-1943.92
160Carolin Näslund 98IF Göta Karlstad54.97-1954.97
213Anna Wessman 89IFK Växjö61.42-1652.41
243Elisabeth Lithell 90KFUM Örebro54.42-1652.02
359Ásdís Hjálmsdóttir 85Spårvägens FK63.43-1759.27
414Bianca Salming 98Turebergs FK50.26-1950.26
439Mari Klaup-McColl 90Ullevi FK53.79-1953.79
440Malin Haglund 88Ullevi FK56.06-1749.10
453Emelie Larsson 91Ullevi FK52.79-1345.81
488Maja Gustavsson 98Västerås FK46.47-1946.47
Veteraner 4x400                  2019-08-31 14:05
StNo         Pb Pb Yr Sb
528 Landslag K50 -
529 Landslag M45 -
530 Landslag M50 -
Parafriidrott gående 100 m final                 2019-09-01 15:15
StNo         Pb Pb Yr Sb
135Sebastian Holmgren UIdrottsgymnasiet-
136Lille Rouskanen UIdrottsgymnasiet-
137Marie Sving UIdrottsgymnasiet-
170Tobias Jonsson S296IF Änglarna-
294Stephanie Ydström UMalmö AI-
495Albin Janderberg R399Västerås friidrott-
521Olof Ryberg S200Örgryte IS-
Racerunning&Rullstol 100m final                 2019-08-31 11:35
StNo         Pb Pb Yr Sb
217Niklas Almers R291IFK Växjö-
230Marika Vaihinger RR188Karlskoga FIF-
311Olof da Silva RR1Norrbacka HIF-
312Moa Nilsson RR102Norrbacka HIF-
317Jerry Björk RR1RBU Västerås-
318Nellie Leden RR1RBU Västerås-
Racerunning 100m final final                 2019-08-31 11:40
StNo         Pb Pb Yr Sb
1Julia Oscarsson RR23V HIF Göteborg-
229Gustav Tegnelund RR202Karlskoga FIF-
317Jerry Björk RR2RBU Västerås-
319Nina Lundberg RR2RBU Västerås-
320Pontus Stålfors RR2RBU Västerås-
323Sofia Ahonen RR399Råby-Rekarne FIF-
Racerunning&Rullstol 200m final                 2019-08-31 12:45
StNo         Pb Pb Yr Sb
217Niklas Almers R291IFK Växjö-
230Marika Vaihinger RR188Karlskoga FIF-
311Olof da Silva RR1Norrbacka HIF-
312Moa Nilsson RR102Norrbacka HIF-
317Jerry Björk RR1RBU Västerås-
318Nellie Leden RR1RBU Västerås-
Racerunning 200m final final heat 1                 2019-08-31 12:50
StNo         Pb Pb Yr Sb
1Julia Oscarsson RR23V HIF Göteborg-
229Gustav Tegnelund RR202Karlskoga FIF-
317Jerry Björk RR2RBU Västerås-
319Nina Lundberg RR2RBU Västerås-
320Pontus Stålfors RR2RBU Västerås-
323Sofia Ahonen RR399Råby-Rekarne FIF-
Parafriidrott gående 1500 m final                 2019-09-01 15:00
StNo         Pb Pb Yr Sb
135Sebastian Holmgren UIdrottsgymnasiet-
259Aleksandra Gustavsson ULidköpings IS-
394Martin Jansson U91Söderhamns IF-
Parafriidrott Höjd final                 2019-08-31 13:00
StNo         PB Pb Yr SB
135Sebastian Holmgren UIdrottsgymnasiet-
136Lille Rouskanen UIdrottsgymnasiet-
316Joakim Södling U87Nyköpings BIS-
   
Parafriidrott Längd final                 2019-09-01 10:30
StNo         Pb Pb Yr Sb
49Viktoria Karlsson S1Göteborgs KIK-
136Lille Rouskanen UIdrottsgymnasiet-
137Marie Sving UIdrottsgymnasiet-
170Tobias Jonsson S296IF Änglarna-
171Per Jonsson S288IF Änglarna-
294Stephanie Ydström UMalmö AI-
316Joakim Södling U87Nyköpings BIS-
521Olof Ryberg S200Örgryte IS-
Parafriidrott Kula final                 2019-09-01 12:40
StNo         Pb Pb Yr Sb
134Alexandra Bergström UIdrottsgymnasiet-
136Lille Rouskanen UIdrottsgymnasiet-
137Marie Sving UIdrottsgymnasiet-
329Jeffrey Ige U81Spårvägens FK-