Startlist [Dag 1] [Dag 2] [Dag 3] [Total]

  Startlista 30 augusti

M 100 m .                 2019-08-30 18:15
StNo         Pb Pb Yr Sb
18Nils Thornberg 94Bollnäs FIK10.65-1810.73
54Tony Darkwah 86Hammarby IF10.38-1710.54
58Desmond Rogo 96Hammarby IF10.56-1710.67
63Emmanuel Dawlson 92Hammarby IF10.49-1910.49
119Elijah Mensah 90Hässelby SK10.62-15
141Henrik Larsson 99IF Göta Karlstad10.20-1910.20
196Philip Nilsson 95IFK Lund10.78-1710.84
247Simon Sharapo 01KFUM Örebro11.02-1911.02
250Braulio Ribeiro 92KFUM Örebro11.11-1411.40
251Alexander Hult 96KFUM Örebro11.06-1911.06
263Emil Thölix 95Linköpings GIF10.95-1910.95
288Douglas Hellbratt 95Malmö AI10.58-1710.78
289Jean-Christian Zirignon 95Malmö AI10.62-1810.65
310Tarley Allison 97Mölndals AIK10.79-1910.79
365Odain Rose 92Spårvägens FK10.30-1410.56
377Stefan Tärnhuvud 85Sundsvalls FI10.35-1210.61
425David Sennung 91Ullevi FK10.54-1310.80
460Erik Hagberg 95Upsala IF10.36-1810.41
M 400 m .                 2019-08-30 17:25
StNo         Pb Pb Yr Sb
19Alexander Nyström 03Bollnäs FIK48.48-1948.48
37Erik Martinsson 96Gefle IF46.73-1747.87
83Anders Logg 76Hälle IF50.23-1950.23
118Gustav Gahne 01Hässelby SK49.69-1852.40
127Dennis Forsman 95Hässelby SK47.15-13
180Andreas Movin 96IFK Lidingö48.86-1649.38
197Filip Nilsson 92IFK Lund48.51-1549.47
222Jacob Helsing 00IK Orient49.85-1949.85
248Eric Larsson 93KFUM Örebro50.08-1950.08
265Anton Sigurdsson 96Malmö AI47.43-1947.43
271Nick Ekelund-Arenander 89Malmö AI45.50-1347.27
344Trausti Stefánsson 85Spårvägens FK47.73-1249.39
370Ívar Kristinn Jasonarson 92Spårvägens FK47.76-1849.95
412Emil Johansson 02Turebergs FK47.69-1947.69
429Martin Selin 95Ullevi FK48.95-1449.36
462Albert Nygren 01Upsala IF49.76-1750.13
M 1500 m .                 2019-08-30 15:20
StNo         Pb Pb Yr Sb
40Abdelfath Yassin 95Gefle IF3:46.22-183:48.10
82Anders Grahl 87Hälle IF3:56.04-193:56.04
84Sharmarke Ahmed 02Hälle IF3:57.13-193:57.13
94Rickard Gunnarsson 91Hässelby SK3:46.78-143:51.87
132Andreas Davidsson 95Högby IF3:59.48-193:59.48
238Jonatan Gustafsson 99KFUM Örebro3:53.91-193:53.91
242William Wickholm 98KFUM Örebro3:58.57-184:02.58
245Markus Bohman 94KFUM Örebro3:56.63-193:56.63
283Ali Laaroubi 94Malmö AI3:44.23-173:50.19
287Abubakar Abdullahi 99Malmö AI3:46.91-193:46.91
297Alexander Nilsson 95Mölndals AIK3:48.32-193:48.32
300Sebastian Nilsson 98Mölndals AIK3:48.46-193:48.46
301Simon Wallenlind 97Mölndals AIK3:47.71-193:47.71
340Gustav Nordling 97Spårvägens FK3:55.63-193:55.63
341Johan Walldén 87Spårvägens FK3:41.79-143:50.92
342John Foitzik 91Spårvägens FK3:46.67-173:52.69
346Jonathan Cleghorn 90Spårvägens FK3:52.18-16
348Kalle Berglund 96Spårvägens FK3:34.89-193:34.89
352Daniel Gleimar 92Spårvägens FK3:52.34-163:55.73
356Emil Danielsson 97Spårvägens FK3:43.19-193:43.19
373Michael Welday 99Stocksäters IF4:02.53-194:02.53
380Leo Magnusson 98Sävedalens AIK3:46.96-193:46.96
383Vidar Johansson 96Sävedalens AIK3:49.89-193:49.89
391Erik Jälknäs 00Sävedalens AIK3:56.80-193:56.80
406Andreas Almgren 95Turebergs FK3:38.99-193:38.99
435Hampus Börjesson 94Ullevi FK3:49.74-193:49.74
441Suldan Hassan 98Ullevi FK3:39.18-193:39.18
459Jonathan Edman 01Umedalens IF4:03.09-194:03.09
483Tomas Skjæråsen 95Villstads GIF-
485Faustin Mugabo 00Väsby IK4:07.44-194:07.44
M 10000 m final                 2019-08-30 18:45
StNo         Pb Pb Yr Sb
22Adhanom Abraha 77Eskilstuna FI29:00.88-0729:21.37
25Emil Millán de la Oliva 01Eskilstuna FI-
33Johan Fagerberg 92Finspångs AIK30:34.44-1831:12.17
35Kristofer Låås 92Fredrikshofs FI30:31.90-1930:31.90
72Otto Kingstedt 94Huddinge AIS29:38.43-1730:41.14
74John Kingstedt 92Huddinge AIS30:21.61-17
75Ebba Tulu Chala 96Huddinge AIS29:32.51-1629:50.11
82Anders Grahl 87Hälle IF30:28.86-1731:38.72
86Oscar Carlsson 91Hälle IF30:27.45-1930:27.45
88Anders Bergman 88Hälle IF31:58.87-1931:58.87
90Andreas Åhwall 89Hässelby SK29:41.33-1530:38.97
104Andreas Jansson 96Hässelby SK30:05.63-18
111Marcus Åberg 88Hässelby SK30:24.03-1730:57.58
125Axel Djurberg 99Hässelby SK-
131Erik Karlsson 98Högby IF31:35.62-1931:35.62
156David Kjellén 95IF Göta Karlstad33:34.57-1933:34.57
162Jonas Leandersson 90IF Göta Karlstad29:35.23-1829:46.91
166Niklas Wassberg 91IF Göta Karlstad33:59.03-1933:59.03
192Heshlu Andemariam 97IFK Lidingö32:14.80-1832:14.80
214Omar Nuur 01IFK Växjö30:16.84-18
293Björn Östenson 93Malmö AI31:57.85-18
332Fredrik Uhrbom 77Spårvägens FK29:30.28-08
349Robel Fsiha 96Spårvägens FK28:59.62-1928:59.62
353Archie Casteel 96Spårvägens FK30:20.91-18
355Nils Spetz 91Spårvägens FK30:39.01-1930:39.01
369Maximillian Ueda 93Spårvägens FK-
375Mikael Ekvall 89Strömstad LK28:31.65-15
390Oscar Claesson 95Sävedalens AIK31:20.43-18
403Olle Kalered 90Tjalve IF Norrköping-
407Daniel Lundgren 85Turebergs FK29:52.01-18
415Napoleon Solomon 94Turebergs FK28:33.33-18
447Nuray Yassin 81Ullevi FK-
525Fred Grönwall 81Roma IF31:15.57-1931:15.57
M Höjd kval                 2019-08-30 16:45
StNo         PB Pb Yr SB
29Emil Uhlin 00Falu IK2.10-192.10
66Elias Sahlin 01Hellas FK2.01-192.01
152Markus Asplund 98IF Göta Karlstad2.00-181.96
155Simon Throgen 97IF Göta Karlstad1.96-171.90
159Arvid Ryberg 98IF Göta Karlstad2.11-192.11
182Hampus Carlens 99IFK Lidingö2.03-172.01
223Simon Wiklund 99IK Wilske2.16-192.16
224Andreas Carlsson 95IK Ymer2.20-152.00
252Melwin Lycke Holm 04Kils AIK2.05-192.05
278Samuel Fransson 00Malmö AI2.01-182.01
305Philip Frifelt Lundqvist 89Mölndals AIK2.14-132.08
347Adam Chiguer 91Spårvägens FK2.13-11
378Mattias Green 98Säffle FIK2.04-161.96
401Joakim Wadstein 00Tjalve IF Norrköping2.03-192.03
420Fabian Delryd 96Täby IS2.33-182.16
428Herman Olvik 96Ullevi FK2.06-152.04
430Robin Jacobsson 98Ullevi FK2.03-172.01
467Oskar Lundqvist 97Upsala IF2.14-182.12
475Oliver Ericsson 01Upsala IF2.10-192.10
   
Hojningsschema: 177-182-186-190-193-196- 199-201-203
M Tresteg final                 2019-08-30 18:10
StNo         Pb Pb Yr Sb
55Erik Ehrlin 90Hammarby IF16.28-1415.49
77Timothy Olsson 98Huddinge AIS14.62-1914.62
100Jesper Hellström 95Hässelby SK16.71-1916.71
181Albin Boestad 97IFK Lidingö14.40-1914.40
270Marcus Nyberg 97Malmö AI15.22-1715.14
303Oskar Weidenholm 01Mölndals AIK14.91-1914.91
431Gustaf Bålström 98Ullevi FK15.80-1915.80
437Markus Lundborg 99Ullevi FK14.89-1914.89
468Antonis Dinopoulos 95Upsala IF15.37-1715.18
509Isak Persson 95Örgryte IS15.44-15
510Artur Engström 96Örgryte IS15.28-1915.28
523Eric Hallquist 96Östersunds GIF14.72-1914.72
M Kula final                 2019-08-30 16:35
StNo         Pb Pb Yr Sb
11Viktor Gardenkrans 95Athletics 24Seven SK18.50-1918.50
24Ali Alsaadi 95Eskilstuna FI14.88-1914.88
93Niklas Lindstedt 93Hässelby SK17.58-1516.20
113Gabriel Heen 95Hässelby SK18.17-1918.17
120Simon Pettersson 94Hässelby SK17.83-16
205William Ullberg 96IFK Umeå15.80-1715.42
219Andreas Eriksson 94IK Heros15.92-1915.92
276Wictor Petersson 98Malmö AI20.70-1920.70
335Niklas Arrhenius 82Spårvägens FK19.79-1118.50
361Jesper Arbinge 97Spårvägens FK18.66-1918.66
455Arwid Koskinen 92Ullevi FK18.44-1618.31
M Slägga final                 2019-08-30 17:10
StNo         Pb Pb Yr Sb
3Stefan Kvist 87Alvesta FI66.59-1265.09
30Ragnar Carlsson 00Falu IK68.81-1867.98
79Tim Söderqvist 95Hälle IF66.54-1765.33
151Oscar Vestlund 93IF Göta Karlstad73.34-1769.79
286Ryan McCullough 89Malmö AI68.04-1867.18
326Mattias Lindberg 90Skellefteå AIK70.50-1970.50
350Elias Håkansson 92Spårvägens FK71.38-1462.65
366Ivar Moisander 00Spårvägens FK-
416Anton Andersson 96Turebergs FK61.14-1655.20
476Hugo Sörby 01Upsala IF56.16-1956.16
490Johannes Nilsson 98Västerås FK54.75-1954.75
K 100 m .                 2019-08-30 17:55
StNo         Pb Pb Yr Sb
16Nikki Sjöberg 98Bollnäs FIK11.86-1911.86
32Nikki Berglund 94FIK Färjestaden12.35-1812.43
68Elina Gunnarsson 94Hovslätts IK12.12-1712.46
92Jessica Östlund 93Hässelby SK11.67-1611.77
126Greta Deltin 00Hässelby SK12.00-1712.03
189Hanna Adriansson Nordberg 92IFK Lidingö11.73-1311.75
225Emelie Rantzow 98IK Ymer11.80-1911.80
240Elin Östlund 91KFUM Örebro11.61-1711.73
246Emma Jansson 97KFUM Örebro11.76-1712.05
267Daniella Busk 93Malmö AI11.58-1411.67
279Stephanie Ydström 95Malmö AI-
284Nikki Anderberg 02Malmö AI11.86-1911.86
292Fillippa Sivnert 01Malmö AI11.95-1911.95
333Gladys Bamane 89Spårvägens FK11.65-1612.22
343Isabelle Eurenius 89Spårvägens FK11.64-1711.91
357Irene Ekelund 97Spårvägens FK11.35-1311.44
446Matilda Hellqvist 93Ullevi FK11.77-17
456Claudia Payton 98Ullevi FK11.50-1911.50
471Gabriella Holmström 00Upsala IF11.95-1911.95
484Maja Almgren 98Visby IF Gute FIK11.76-1911.76
K 400 m .                 2019-08-30 17:00
StNo         Pb Pb Yr Sb
47Wilma Nielsen 01Göteborgs KIK59.33-1959.33
53Sandra Knezevic 92Hammarby IF54.86-1954.86
153Lova Perman 03IF Göta Karlstad57.48-1957.48
176Josephine Risberg Thoor 95IFK Helsingborg56.16-1856.28
227Ebba Berglin 01KA 2 IF59.68-1761.30
249Rebecca Högberg 84KFUM Örebro53.01-0956.29
268Linnea Killander 93Malmö AI54.05-1954.05
334Moa Hjelmer 90Spårvägens FK51.13-1253.10
372Alicia Nilsson 98F Stenungsunds FI59.60-1959.60
376Linnea Gateman 01Strömstads IF58.02-1958.02
419Lovisa Linde 98Täby IS55.59-1855.99
446Matilda Hellqvist 93Ullevi FK52.68-1855.30
465Klara Helander 95Upsala IF55.66-1955.66
481Ebba Svantesson 97Upsala IF55.23-1656.12
500Carolina Söderbom 99Ärla IF57.22-1957.22
K 1500 m .                 2019-08-30 14:50
StNo         Pb Pb Yr Sb
2Vera Sjöberg 01AIK Friidrott4:29.19-194:29.19
13Annika Faager 76Björnstorps IF4:34.50-184:39.1m
48Julia Nielsen 01Göteborgs KIK4:46.64-194:46.64
73Hanna Bergström 97Huddinge AIS4:21.07-194:21.07
147Olivia Weslien 97IF Göta Karlstad4:30.76-194:30.76
188Mika Söderström 99IFK Lidingö4:32.11-194:32.11
367Angelica Strandberg 96Spårvägens FK4:41.21-194:41.21
381Linn Söderholm 96Sävedalens AIK4:15.33-174:16.72
387Lisa Bergdahl 95Sävedalens AIK4:33.45-194:33.45
388Sara Christiansson 97Sävedalens AIK4:15.25-194:15.25
409Yolanda Ngarambe 91Turebergs FK4:05.18-194:05.18
411Hanna Hermansson 89Turebergs FK4:07.16-184:10.40
491Elsa Wallenius 01Västerås FK4:32.67-194:32.67
497Klara Frih 02Åsbro GoIF4:52.63-194:52.63
498Ellinor Aurell 01Ängelholms IF4:34.28-184:34.75
K 10000 m final                 2019-08-30 16:05
StNo         Pb Pb Yr Sb
21Jennifer Andersson 00Dalaportens OL-
34Johanna Salminen 78FK Studenterna35:49.97-1935:49.97
85Samrawit Mengsteab 90Hälle IF33:38.75-1933:38.75
106Jenny Nilsson 87Hässelby SK-
116Sanna Mustonen 91Hässelby SK34:18.12-14
128Yoie Bohlin 90Hässelby SK35:08.75-12
154Sofia Ewnert 89IF Göta Karlstad-
207Charlotte Andersson 85IFK Umeå-
296Johanna Eriksson 81Motala AIF34:42.38-1934:42.38
336Cecilia Norrbom 88Spårvägens FK34:16.21-1634:36.24
382Malin Strand 93Sävedalens AIK35:11.92-1635:31.67
392Anastasia Denisova 93Sävedalens AIK34:03.73-1934:03.73
418Elisabet Clausén 90Tväråselets AIF-
511Johanna Larsson 93Örgryte IS35:52.67-1935:52.67
513Hanna Michaëlsson 89Örgryte IS36:28.03-11
520Hanna Kumlin 92Örgryte IS-
K Stav final                 2019-08-30 17:30
StNo         PB Pb Yr SB
95Angelica Bengtsson 93Hässelby SK4.76-194.76
174Annika Jönsson 96IFK Helsingborg4.13-173.75
175Linnea Jönsson 99IFK Helsingborg4.08-194.08
177Gabriella Jönsson 01IFK Helsingborg4.07-194.07
221Klara Mattsson 97IK Orient4.15-164.00
254Elin Olsson 93Kvarnsvedens GoIF4.05-183.90
255Hilma Hindsberg 02Kvarnsvedens GoIF3.63-193.63
345Emma Kiviniemi Andersson 91Spårvägens FK4.01-184.00
421Alva Sundin 01Täby IS3.94-183.90
444Hanna Jansson 95Ullevi FK4.25-184.13
503Michaela Meijer 93Örgryte IS4.71-174.70
517Malin Dahlström 89Örgryte IS4.50-153.95
   
Hojningsschema: 332-347-362-374-386-394- 402-407-412 +5cm
K Längd kval                 2019-08-30 14:30
StNo         Pb Pb Yr Sb
6Moa Ullgren 96Athletics 24Seven SK6.07-175.83
39Linn Egerfält 00Gefle IF5.57-185.53
76Izabella Ripsweden 00Huddinge AIS5.82-195.82
96Farydah Inoussa 94Hässelby SK5.96-15
129Lovisa Karlsson 00Högby IF6.19-166.09
149Olivia Österling Strömstedt 01IF Göta Karlstad5.90-195.90
161Kaiza Karlén 98IF Göta Karlstad6.45-196.45
164Erica Jarder 86IF Göta Karlstad6.70-156.45
173Elin Larsson 94IFK Halmstad6.18-196.18
185Malin Olsson 90IFK Lidingö6.27-145.94
202Emilia Kjellberg 96IFK Sunne FK6.24-176.16
228Jonna Lindéen 96Kalmar SK6.03-196.03
260Jenny Lestander 98Linköpings GIF6.00-196.00
279Stephanie Ydström 95Malmö AI-
308Filippa Gunnarsson 99Mölndals AIK5.91-185.72
338Aina Griksaite 94Spårvägens FK6.10-196.10
354Emelie Nilsson 88Spårvägens FK6.12-16
405Erika Kinsey 88Trångsvikens IF6.51-196.51
486Malin Marmbrandt 85Västerås FK6.58-196.58
512Judith Wagersten 98Örgryte IS5.83-195.83
526Khaddi Sagnia 94Ullevi FK6.78-15
K Diskus kval                 2019-08-30 14:35
StNo         Pb Pb Yr Sb
5Fanny Roos 95Athletics 24Seven SK56.40-1956.40
9Jennifer Rudberg 98Athletics 24Seven SK45.78-1945.78
67Elin Rubin 95Hovslätts IK43.98-1942.98
81Daniella Persson 00Hälle IF49.58-1949.58
114Amanda Lejros 99Hässelby SK46.15-1946.15
122Lydia Sundin 94Hässelby SK48.23-1746.94
124Axelina Johansson 00Hässelby SK48.09-1948.09
144Amanda Fridberg 02IF Göta Karlstad42.91-1942.91
157Erica Larsson 90IF Göta Karlstad50.07-1848.40
291Mathilda Eriksson 98Malmö AI50.88-1950.88
325Ida Stenbäck 99SK Bore43.89-1843.27
327Amanda Nordin 97Skellefteå AIK47.92-1947.92
351Heidi Schmidt 93Spårvägens FK55.31-1446.02
360Emma Ljungberg 94Spårvägens FK55.15-1955.15
417Fanny Öhrn Selahn 95Turebergs FK44.74-1744.36
473Vanessa Kamga 98Upsala IF59.06-1959.06
474Caisa-Marie Lindfors 00Upsala IF55.46-1955.46
480Ellen Pettersson 97Upsala IF51.29-1951.29
K Spjut final                 2019-08-30 18:50
StNo         Pb Pb Yr Sb
12Matilda Elfgaard 92Athletics 24Seven SK52.60-1448.81
41Maria Olsson 96Gefle IF43.92-1943.92
160Carolin Näslund 98IF Göta Karlstad54.97-1954.97
213Anna Wessman 89IFK Växjö61.42-1652.41
243Elisabeth Lithell 90KFUM Örebro54.42-1652.02
359Ásdís Hjálmsdóttir 85Spårvägens FK63.43-1759.27
414Bianca Salming 98Turebergs FK50.26-1950.26
439Mari Klaup-McColl 90Ullevi FK53.79-1953.79
440Malin Haglund 88Ullevi FK56.06-1749.10
453Emelie Larsson 91Ullevi FK52.79-1345.81
488Maja Gustavsson 98Västerås FK46.47-1946.47