Startlista

M 100 m   15:15
       
  1Emmanuel Dawlson 82Hammarby IF
  2Erik Annerfalk 94Ullevi FK
  3Odain Rose 92Spårvägen FK
  4Alexander Andreasson 99Örgryte IS
  5Martin Hagberg 01Hässelby SK
  6Edvin Månsson 02IFK Växjö
M 200 m   16:15
       
  1Hannes Egonsson 03IFK Växjö
  2Desmond Rogo 96Hammarby IF
  3Carl Bengtström 00Örgryte IS
  4Dennis Forsman 95Hässelby SK
  5 Vakant Spårvägen FK
  6Erik Annerfalk 94Ullevi FK
M 400 m   18:35
       
  1Carl Bengtström 00Örgryte IS
  2Trausti Stefansson Spårvägen FK
  3Joakim Karlsson 97Ullevi FK
  4Emmanuel Dawlson 92Hammarby IF
  5Hampus Widlund 93IFK Växjö
  6Gustav Bivstedt 96Hässelby SK
M 800 m   16:50
       
  1Mathias Söder 99Ullevi FK
  2Abbas Taheri Nilsson 97IFK Växjö
  3Anton Persson 96Hässelby SK
  4Kalle Berglund 96Spårvägen FK
  5Felix Francois 90Örgryte IS
  6Henry Jacobson 99Hammarby IF
M 1500 m   18:55
       
  1Emil Danielsson 97Spårvägen FK
  2Rickard Gunnarsson 91Hässelby SK
  3Abdinor Aden 00IFK Växjö
  4Suldan Hassan 98Ullevi FK
  5Felix Davidsson-Berntsson 96Hammarby IF
  6Awet Mengsteab 95Örgryte IS
M 5000 m   17:25
       
  1Jakob Ranglin Grissler 95Örgryte IS
  2John Foitzik 91Spårvägen FK
  3Hampus Börjesson 94Ullevi FK
  4Michele Alemayoh 92Hammarby IF
  5Fredrik Johansson 86IFK Växjö
  6Elmar Engholm 92Hässelby SK
M 3000 m hinder   16:00
       
  1Omar Nuur 01IFK Växjö
  2Albin Andersson 98Hammarby IF
  3Awet Mengsteab 95Örgryte IS
  4Axel Djurberg 97Hässelby SK
  5Anders Fox 95Spårvägen FK
  6Ali Al-Janabl 94Ullevi FK
M 110 m häck   18:05
       
  1Fredrik Samuelsson 95Hässelby SK
  2Jonathan Carbe 90Örgryte IS
  3Amir Shaker 89Hammarby IF
  4Hampus Widlund 93IFK Växjö
  5Isak Barrow 96Ullevi FK
  6Marvin Tay 90Spårvägen FK
M 400 m häck   15:00
       
  1Sidrak Afework 01Spårvägen FK
  2Filip Pestic 94Hässelby SK
  3Anton Bertilsson 99IFK Växjö
  4Erik Lindahl 90Ullevi FK
  5Markus Moberg 03Hammarby IF
  6Samuel Wiik 98Örgryte IS
M Höjd 14:40
       
  1Herman Olvik 96Ullevi FK
  2Yuan Wu 91IFK Växjö
  3Vincent Arousell 03Hässelby SK
  4Adam Chiguer 91Spårvägen FK
  5Filip Björklund 98Örgryte IS
  6Mehdi Katib 89Hammarby IF

   
Hopphöjder: 150-165-175-182-187-192- 196-200-203+3cm
M Stav 14:20
       
  1Carl Af Forselles 01Hässelby SK
  2Melker Svärd Jakobsson 94Örgryte IS
  3Teo Borgius 03Hammarby IF
  4Emil Carlsson 02IFK Växjö
  5Oskar Jansson 75Ullevi FK
  6Erik Thorstensson 89Spårvägen FK

   
Hopphöjder: 260-290-320-340-360-380- 400-416-431-446-456+10cm
M Längd   15:40
       
  1Michel Tornéus 86Hammarby IF
  2Erik Johansson 01Ullevi FK
  3Adam Chiguer 91Spårvägen FK
  4Tobias Carlryd 00Örgryte IS
  5Fredrik Samuelsson 95Hässelby SK
  6Moltas Strömberg 03IFK Växjö
M Tresteg   18:05
       
  1Victor Ivarsson 94IFK Växjö
  2Erik Ehrlin 90Hammarby IF
  3Artur Engström 96Örgryte IS
  4Jesper Hellström 95Hässelby SK
  5Mattias Sunneborn 70Spårvägen FK
  6Gustaf Bålström 98Ullevi FK
M Kula   17:55
       
  1Jesper Arbinge 97Spårvägen FK
  2Gabriel Heen 95Hässelby SK
  3Johan Pyrell 75IFK Växjö
  4Arwid Koskinen 92Ullevi FK
  5Matt Brown 80Hammarby IF
  6Jonas Meyer 90Örgryte IS
M Diskus   16:00
       
  1Simon Pettersson 94Hässelby SK
  2Mats Laamanen 72Örgryte IS
  3Matt Brown 80Hammarby IF
  4Leo Janen 02IFK Växjö
  5Gustav Liberg 95Ullevi FK
  6Daniel Ståhl 92Spårvägen FK
M Slägga   14:15
       
  1Lennie Helander 75Örgryte IS
  2Elias Håkansson 92Spårvägen FK
  3August Bergstrand 99Ullevi FK
  4Alexander Lindefalk 03Hammarby IF
  5Sebastian Thörngren 93IFK Växjö
  6Patrik Lindstedt 99Hässelby SK
M Spjut   17:45
       
  1Daniel Richtnesberg 01Hammarby IF
  2Jonathan Harley 93Ullevi FK
  3Sebastian Ruthström 97Spårvägen FK
  4Joni Kaartinen 89Örgryte IS
  5Jakob Samuelsson 95Hässelby SK
  6Sebastian Thörngren 93IFK Växjö
M 4x100   19:15
       
  1 Ullevi Ullevi FK
  2 Växjö IFK Växjö
  3 Hässelby Hässelby SK
  4 Spårvägens FK Spårvägen FK
  5 Örgryte IS Örgryte IS
  6 Hammarby IF Hammarby IF
K 100 m   15:25
       
  1Laura Iversen 02IFK Växjö
  2Irene Ekelund 97Spårvägen FK
  3Claudia Payton 98Ullevi FK
  4Erica Jarder  86IF Göta Karlstad
  5Greta Delfin 00Hässelby SK
  6Gabrilla Holmström 00Upsala IF
K 200 m   16:25
       
  1Gabrilla Holmström 00Upsala IF
  2Hanna Hoff 97IFK Växjö
  3Hanna Karlsson  03IF Göta Karlstad
  4Jessica Östlund 93Hässelby SK
  5Mathilda Hellqvist NR93Ullevi FK
  6Isabelle Eurenius 89Spårvägen FK
K 400 m   18:25
       
  1Lova Perman  03IF Göta Karlstad
  2Lisa Lilja 96Ullevi FK
  3Moa Hjelmer 90Spårvägen FK
  4Elise Malmberg 95IFK Växjö
  5Klara Helander 95Upsala IF
  6Lisa Duffy 93Hässelby SK
K 800 m   16:40
       
  1Lisa Havell 88Spårvägen FK
  2Ida Ekroth 96Upsala IF
  3Lovisa Bivstedt 01Hässelby SK
  4Louise Duvling Andersson 00Ullevi FK
  5Lovisa Ellström  00IF Göta Karlstad
  6Lisa Wilhelmsson 00IFK Växjö
K 1500 m   18:45
       
  1Lovisa Lindh 91Ullevi FK
  2Astrid Rosvall 97Hässelby SK
  3Ida Knutsson 04Upsala IF
  4Lisa Havell 88Spårvägen FK
  5Tilde Axelsson Fröjdenlund 03IFK Växjö
  6Olivia Weslien  97IF Göta Karlstad
K 5000 m   17:00
       
  1Linda Take 73IF Göta Karlstad
  2Charlotta Fougberg 85Ullevi FK
  3Malin Liljestedt 80Spårvägen FK
  4Rebecca Arnesson 92IFK Växjö
  5Linnea Isaksson 91Upsala IF
  6Lena Eliasson-Lööf 81Hässelby SK
K 3000 m hinder   15:40
       
  1Johanna Molin 02Upsala IF
  2 Vakant IFK Växjö
  3Linda Take  73IF Göta Karlstad
  4Emma Jansson 91Hässelby SK
  5Gill Höstman 96Ullevi FK
  6Angelica Strandberg 96Spårvägen FK
K 100 m häck   17:50
       
  1Malin Skogström 95Hässelby SK
  2Maja Rogemyr  91IF Göta Karlstad
  3Elise Malmberg 95IFK Växjö
  4Lovisa Östervall 97Upsala IF
  5Emma Tuvesson 91Spårvägen FK
  6Estelle Montler 91Ullevi FK
K 400 m häck   14:45
       
  1Johanna Homén Svensson 95Ullevi FK
  2Sofia Johnsson 94Hässelby SK
  3Ebba Svantesson 97Upsala IF
  4Johanna Bromark 93Spårvägen FK
  5Tove Larsson 02IFK Växjö
  6Minna Svärd  98IF Göta Karlstad
K Höjd 17:15
       
  1Amanda Eriksson 00Spårvägen FK
  2Lovisa Östervall 97Upsala IF
  3Klara Rådbo 01Hässelby SK
  4Ellen Ekholm 96Ullevi FK
  5Sofie Skoog  90IF Göta Karlstad
  6Tilde Gudmundsson 02IFK Växjö

   
Hopphöjder: 120-130-140-147-154-159- 163-167-170+3cm
K Stav 16:45
       
  1Angelica Bengtsson 93Hässelby SK
  2Minna Svärd  98IF Göta Karlstad
  3Mathilda Honeth 02IFK Växjö
  4Frida Thornander 02Upsala IF
  5Emma Kivineimi Andersson 91Spårvägen FK
  6Hanna Jansson 95Ullevi FK

   
Hopphöjder: 160-200-230-260-280-300- 315-328-338-348+10cm
K Längd   16:55
       
  1Beatrice Lantz 97IFK Växjö
  2Aina Griksaite 94Spårvägen FK
  3Aicha Koneè 04Ullevi FK
  4Kaiza Karlén  98IF Göta Karlstad
  5Amanda Hansson 99Hässelby SK
  6Tiffanie Magnusson 02Upsala IF
K Tresteg   14:30
       
  1Lisa Weyenmeyer 00Upsala IF
  2Tilde Gudmundsson 02IFK Växjö
  3Maja Jernetz 00IF Göta Karlstad
  4Nicole Nyberg 04Hässelby SK
  5Johanna Konséleus 95Ullevi FK
  6Annina Stens 99Spårvägen FK
K Kula   17:55
       
  1Linn Bergstrand 96Ullevi FK
  2Frida Åkerström 90Hässelby SK
  3Caisa-Marie Lindfors 00Upsala IF
  4Sara Lennman 96Spårvägen FK
  5Frida Bergvall 99IFK Växjö
  6Amanda Malmehed  98IF Göta Karlstad
K Diskus   16:00
       
  1Lydia Sundin 94Hässelby SK
  2Erica Larsson  90IF Göta Karlstad
  3Nina Pyrell 02IFK Växjö
  4Vanessa Kamga 98Upsala IF
  5Emma Ljungberg 94Spårvägen FK
  6Linn Bergstrand 96Ullevi FK
K Slägga   14:15
       
  1Josefin Berg  85IF Göta Karlstad
  2Tracey Andersson 84Ullevi FK
  3Eleni Larsson 93Spårvägen FK
  4Cilla Larsson 99IFK Växjö
  5Kajsa Wennberg 96Upsala IF
  6Axelina Johansson 00Hässelby SK
K Spjut   17:45
       
  1Sofie Hammar 95IFK Växjö
  2Ásdis Hjalmsdottir 85Spårvägen FK
  3Emelie Larsson 91Ullevi FK
  4Carolin Näslund  98IF Göta Karlstad
  5Klara Rådbo 01Hässelby SK
  6Klara Helander 95Upsala IF
K 4x100   19:05
       
  1 Spårvägen Spårvägen FK
  2 Upsala Upsala IF
  3 Hässelby Hässelby SK
  4 Ullevi Ullevi FK
  5 Göta Karlstad IF Göta Karlstad
  6 Växjö IFK Växjö