Startlista

M 100 m 15:15
       
1 Carl Armfelt 84 Spårvägens FK
2 Olle Forslin 93 Hässelby SK
3 Erik Hagberg 95 Upsala IF
4 Victor Koch 98 Örgryte IS
5 David Sennung 91 Ullevi FK
6 Tom Kling Baptiste 90 Huddinge AIS
M 200 m 16:15
       
1 Tom Kling Baptiste 90 Huddinge AIS
2 Chris Brusenback 93 Spårvägens FK
3 Oliwer Åstrand 92 Örgryte IS
4 Emil von Barth 96 Ullevi FK
5 Julian Gabbert 87 Upsala IF
6 Johan Wissman 82 Hässelby SK
M 400 m 18:35
       
1 Felix Francois 90 Örgryte IS
2 Rikard Hällberg 94 Upsala IF
3 Edom Abreham 95 Hässelby SK
4 Axel Bergrahm 92 Spårvägens FK
5 Alexander Nordkvist 90 Huddinge AIS
6 Dennis Forsman 95 Ullevi FK
M 800 m 16:50
       
1 Rickard Gunnarsson 90 Hässelby SK
2 Staffan Ek 91 Huddinge AIS
3 Hampus Börjesson 94 Ullevi FK
4 Björn Seifert 96 Upsala IF
5 Daniel Skatt 91 Örgryte IS
6 Johan Svensson 89 Spårvägens FK
M 1500 m 18:55
       
1 Björn Seifert 96 Upsala IF
2 Joel Zackrisson 94 Ullevi FK
3 Johan Hydén 89 Huddinge AIS
4 Elmar Engholm 92 Hässelby SK
5 Rasmus Bengtsson 95 Spårvägens FK
6 Robin Lindgren 90 Örgryte IS
M 5000 m 17:25
       
1 Robin Lindgren 90 Örgryte IS
2 Jonathan Alveus 90 Upsala IF
3 Haben Idris 76 Hässelby SK
4 Jon Cleghorn 90 Spårvägens FK
5 Ebba Tulu Chala 96 Huddinge AIS
6 Fredrik Johansson 85 Ullevi FK
M 3000 m hinder 16:00
       
1 Niklas Jonsson 92 Huddinge AIS
2 Daniel Gleimar 92 Spårvägens FK
3 Awet Mengstaeb 95 Örgryte IS
4 Sulden Hassan 98 Ullevi FK
5 Johan Lindberg 80 Upsala IF
6 Erik Djurberg 97 Hässelby SK
M 110 m häck 18:05
       
1 Kevin Fankl 95 Ullevi FK
2 Oliwer Åstrand 92 Örgryte IS
3 Marvin Tay 90 Spårvägens FK
4 Ludvig Hillenfjärd 97 Huddinge AIS
5 Petter Olson 91 Hässelby SK
6 Linus Boyer 95 Upsala IF
M 400 m häck 15:00
       
1 Isak Andersson 96 Upsala IF
2 Alexander Lundskog 96 Ullevi FK
3 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS
4 Gabriel Rosshagen 98 Hässelby SK
5 Andreas Almlöf 95 Spårvägens FK
6 Jonathan Carbe 90 Örgryte IS
M Höjd 14:40
       
1Fredrik Samuelsson95Hässelby SK
2Anton Ledell99Huddinge AIS
3Jesper Borg93Ullevi FK
4Oskar Lundqvist97Upsala IF
5Emil Svensson89Örgryte IS
6Otto Brinkman97Spårvägens FK
   
Hopphöjder: 150-165-175-182-187-192-
-196-200-203+3cm
M Stav 14:15
       
1Oscar Jansson75Ullevi FK
2David Kappelin95Örgryte IS
3Erik Thorstensson89Spårvägens FK
4Fredrick Ekholm94Huddinge AIS
5Petter Olson91Hässelby SK
6Armand Duplantis99Upsala IF
   
Hopphöjder: 260-290-320-340-360-380-
-400-416-431-446-456+10cm
M Längd 15:40
       
1 Adam Chiguer 91 Spårvägens FK
2 Jesper Hellström 95 Hässelby SK
3 Adam Ståhlberg 91 Upsala IF
4 Erik Olsson 89 Örgryte IS
5 Kevin Fankl 96 Ullevi FK
6 Patrik Holmberg 90 Huddinge AIS
M Tresteg 18:05
       
1 Fotios Makrostergios 75 Huddinge AIS
2 Adam Chiguer 91 Spårvägens FK
3 Mathias Ström 87 Örgryte IS
4 Jonathan Persgården 96 Ullevi FK
5 Antonis Dinopolous 95 Upsala IF
6 Jesper Hellström 95 Hässelby SK
M Kula 17:55
       
1 Simon Pettersson 94 Upsala IF
2 Anders Lundell 88 Ullevi FK
3 Arwid Koskinen 92 Huddinge AIS
4 Niklas Lindstedt 93 Hässelby SK
5 Leif Arrhenius 86 Spårvägens FK
6 Jonas Meyer 90 Örgryte IS
M Diskus 16:00
       
1 Gustav Liberg 95 Ullevi FK
2 Jonas Meyer 90 Örgryte IS
3 Leif Arrhenius 86 Spårvägens FK
4 Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS
5 Mats Olsson 86 Hässelby SK
6 Simon Pettersson 94 Upsala IF
M Slägga 14:15
       
1 Lennie Helander 75 Örgryte IS
2 Alex Larsson 94 Upsala IF
3 Mats Olsson 86 Hässelby SK
4 Elias Håkansson 92 Spårvägens FK
5 Alexander Persson 95 Huddinge AIS
6 Kristoffer Fagerlund 93 Ullevi FK
M Spjut 17:45
       
1 Sebastian Ruthström 97 Spårvägens FK
2 Simon Litzell 97 Hässelby SK
3 Axel Lönegren 94 Upsala IF
4 Richard Ohlsson 89 Örgryte IS
5 Esa Hiltunen 96 Ullevi FK
6 Axel Bernhult 71 Huddinge AIS
M 4x100 19:15
       
1 Hässelby SK Hässelby SK
2 Huddinge AIS Huddinge AIS
3 Ullevi FK Ullevi FK
4 Upsala IF Upsala IF
5 Örgryte IS Örgryte IS
6 Spårvägens FK Spårvägens FK
K 100 m 15:25
       
1 Emilia Hammarström 06 Mölndals AIK
2 Jessica Östlund 93 Hässelby SK
3 Hanna Adriansson Nordberg 92 IFK Lidingö
4 Matilda Hellqvist 93 Ullevi FK
5 Isabelle Eurenius 89 Spårvägens FK
6 Claudia Payton 98 IF Göta Karlstad
K 200 m 16:25
       
1 Ida Hansen 93 IF Göta Karlstad
2 Madeleine Winberg 00 Mölndals AIK
3 Denise Eriksson 98 Ullevi FK
4 Gladys Bamane 89 Spårvägens FK
5 Hanna Adriansson Nordberg 92 IFK Lidingö
6 Elin Moraiti 91 Hässelby SK
K 400 m 18:30
       
1 Ebba Svantesson 97 Ullevi FK
2 Linda Frödin Glad 93 IFK Lidingö
3 Lisa Duffy 93 Hässelby SK
4 Martina Winberg 99 Mölndals AIK
5 Viktooria Sandsjö 98 IF Göta Karlstad
6 Saga Berneryd 99 Spårvägens FK
K 800 m 16:40
       
1 Astrid Rosvall 97 Hässelby SK
2 Olivia Weslien 97 IF Göta Karlstad
3 Elina Johansson 89 Spårvägens FK
4 Sofia Öberg 90 IFK Lidingö
5 Alice Svantesson 97 Ullevi FK
6 Anna Dahlsjö 96 Mölndals AIK
K 1500 m 18:45
       
1 Anna Silvander 93 IFK Lidingö
2 Louise Ringström 89 Spårvägens FK
3 Olivia Weslien 97 IF Göta Karlstad
4 Lina Alainentalo 92 Hässelby SK
5 Emma Magnusson 99 Mölndals AIK
6 Lovisa LIndh 91 Ullevi FK
K 5000 m 17:00
       
1 Jill Höstman 96 Ullevi FK
2 Sofie Sihver 87 IFK Lidingö
3 Louise Wiker 79 Hässelby SK
4 Alice Greberg 98 Mölndals AIK
5 Sofia Ewnert 89 IF Göta Karlstad
6 Mikaela Larsson 85 Spårvägens FK
K 2000 m hinder 15:40
       
1 Linda Take 73 IF Göta Karlstad
2 Alice Greberg 98 Mölndals AIK
3 Saga Kullenbäck 91 Ullevi FK
4 Liva Gustavsson 01 Spårvägens FK
5 Lisa .Fröberg 02 IFK Lidingö
6 Maja .Bakken 96 Hässelby SK
K 100 m häck 17:50
       
1 Isabelle Eurenius 89 Spårvägens FK
2 Estelle Montler 91 Ullevi FK
3 Hanna Palmqvist 96 Mölndals AIK
4 Lisa Piscator 97 IF Göta Karlstad
5 Malin Skogström 95 Hässelby SK
6 Madeleine Eriksson 86 IFK Lidingö
K 400 m häck 14:45
       
1 Isabelle Eriksson 86 IFK Lidingö
2 Johana Bromark 93 Spårvägens FK
3 Minna Svärd 98 IF Göta Karlstad
4 Sofia Johnsson 94 Hässelby SK
5 Hanna Palmqvist 96 Mölndals AIK
6 Johanna Holmén 95 Ullevi FK
K Höjd 17:15
       
1Jessica Samuelsson85Hässelby SK
2Sofie Skog90IF Göta Karlstad
3Ylva Engdahl96Spårvägens FK
4Linda Skantze95IFK Lidingö
5Ellen Ekholm96Ullevi FK
6Louise Estberg98Mölndals AIK
   
Hopphöjder: 120-130-140-147-154-159-
-163-167-170+3cm
K Stav 16:45
       
1Emma Kivineimi Andersson91Spårvägens FK
2Sara Eriksson92Ullevi FK
3Alice Dahlemar99Mölndals AIK
4Minna Svärd98IF Göta Karlstad
5Angelica Engberg89Hässelby SK
6Kristina Loboda88IFK Lidingö
   
Hopphöjder: 175-200-230-260-280-300-
-315-328-338-348+10cm
K Längd 16:55
       
1 Lovisa Nilsson-Edin 02 Mölndals AIK
2 Sara Kviberg 93 Hässelby SK
3 Malin Olsson 90 IFK Lidingö
4 Matilda Hellqvist 93 Ullevi FK
5 Aina Griksatite 94 Spårvägens FK
6 Ida Hansen 93 IF Göta Karlstad
K Tresteg 14:35
       
1 Frida Johansson 95 IF Göta Karlstad
2 Izehi Illeso 89 Mölndals AIK
3 Lizzie Hager 99 Ullevi FK
4 Angelica Ström 81 Spårvägens FK
5 Alice Eriksson 96 IFK Lidingö
6 Angelica Engberg 89 Hässelby SK
K Kula 17:55
       
1 Therese Jernbeck 92 IFK Lidingö
2 Julia Wiberg 92 Spårvägens FK
3 Agnes Larsson 97 IF Göta Karlstad
4 Jessica Samuelsson 85 Hässelby SK
5 Rebecka Holmqvist 89 Mölndals AIK
6 Linn Bergstrand 96 Ullevi FK
K Diskus 16:00
       
1 Julia Wiberg 92 Spårvägens FK
2 Sofia Larsson 88 Ullevi FK
3 Rebecka Holmqvist 89 Mölndals AIK
4 Maria Wennlund 93 IF Göta Karlstad
5 Klara Bladin 96 Hässelby SK
6 Lena Björk 76 IFK Lidingö
K Slägga 14:15
       
1 Tracey Andersson 84 Ullevi FK
2 Madelen Fahlstedt 84 IFK Lidingö
3 Ida Storm 91 Hässelby SK
4 Ebba Molinder 00 Mölndals AIK
5 Elisabet Höglund 90 IF Göta Karlstad
6 Anneli Ståhl 90 Spårvägens FK
K Spjut 17:45
       
1 Louise Liljeblad 97 Mölndals AIK
2 Isabell Gradin 88 Hässelby SK
3 Marlene Lindström 85 IFK Lidingö
4 Mathilde Sjöstedt 94 Ullevi FK
5 Heidi Schmidt 93 Spårvägens FK
6 Elisabet Höglund 90 IF Göta Karlstad
K 4x100 19:05
       
1 Hässelby SK Hässelby SK
2 IF Göta IF Göta Karlstad
3 Spårvägens FK Spårvägens FK
4 IFK Lidingö IFK Lidingö
5 Ullevi FK Ullevi FK
6 Mölndals AIK Mölndals AIK