Startlista förtävling

Men 800m B   20:00
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1244Björn Seifert 96Upsala IF1:50.95-191:50.95
 2.1161Rickard Gunnarsson 91Hässelby SK1:47.20-141:50.40
 2.2154Benjamin Åberg 95Hälle IF1:51.08-191:51.08
 3227Joakim Andersson 92IFK Trelleborg1:48.44-171:49.81
 4261Felix Francois 90Örgryte IS1:49.89-191:49.89
 5253Berhe Kidane 99Ärla IF1:49.17-191:49.17
 6.1275Christian Clausen 96DEN1:49.50-191:49.50
 6.2185Abubakar Abdullahi 99Malmö AI1:51.2m-191:51.2m
 7292Didrik Warlo 99NOR1:49.56-191:49.56
 8232Kevin Duvert (Pace B)98Turebergs FK1:59.29-162:00.19
Men 800m C   20:14
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1.2174Axel Alness Borg 98IFK Lidingö1:55.18-181:55.58
 1.1312Erik Guander 02Sävedalens AIK1:55.85-191:55.85
 2.1211Bienvenue Musore 90Spårvägens FK1:53.56-151:54.78
 3162Gustav Bivstedt 96Hässelby SK1:51.51-171:54.06
 4130Aleksej Pirgholizadeh 94Eskilstuna FI1:54.05-191:54.05
 5163Anton Persson 96Hässelby SK1:51.29-181:51.50
 6280Simen Seeberg-Rommetveit 00NOR1:55.09-191:55.09
 7311Ludwig Sämann 91GER1:53.30-1:54.68
 8231Johan Eriksson (Pace C)88Turebergs FK1:49.38-171:54.26
Men 1500m B   17:25
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 11258Jonathan Gustafsson 99KFUM Örebro3:54.80-193:54.80
 12238Hampus Börjesson 94Ullevi FK3:50.97-173:53.63
 13206Johan Walldén 87Spårvägens FK3:41.79-143:51.57
 14192Sebastian Nilsson 98Mölndals AIK3:53.77-183:54.56
 16168Gustav Berlin 95Hässelby SK3:51.6-193:51.66
 17277Christoffer Boll 92DEN3:46.74-173:49.44
 18193Simon Wallenlind 97Mölndals AIK3:48.12-163:51.25
 19300Ådne Andersen 94NOR3:48.29-173:48.85
 21294Henrik Hanssen 97NOR3:52.28-183:55.74
 22175Olof Silvander 99IFK Lidingö3:55.68-193:55.68
 110205Alexander Holmblad 94Spårvägens FK3:49.81-193:49.81
 111134Abdelfath Yassin 95Gefle IF3:46.22-183:48.10
 112217Leo Magnusson 98Sävedalens AIK3:46.96-193:46.96
 113184Ali Laaroubi 94Malmö AI3:44.23-17
 114271Mikael Johnsen 92DEN3:43.48-193:43.48
 115231Johan Eriksson (Pace B)88Turebergs FK3:52.71-18
Men 1500m C   17:17
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 11266Mohamed Nuur 99Örgryte IS4:08.61-194:08.61
 12257William Wickholm 98KFUM Örebro3:58.57-184:07.65
 13281Roderick Duodu 02NOR4:06.68-194:06.68
 14255Alexander Larsson 00KFUM Örebro4:08.25-194:08.25
 15171Andreas Davidsson 95Högby IF4:00.17-184:03.91
 16250Albin Wallenius 03Västerås FK4:03.42-194:03.42
 17225August Mollén 99Tjalve IF Norrköping4:01.48-194:01.48
 18256Wilhelm Bergentz 02KFUM Örebro4:03.65-194:03.65
 19166Erik Djurberg 97Hässelby SK3:59.17-193:59.17
 21188Björn Östenson 93Malmö AI4:09.74-194:09.74
 22196Michael Rosenqvist 02Mölndals AIK4:09.55-194:09.55
 23296Mats Morgan Langøy 01NOR4:08.77-194:08.77
 110301Tomas Skjæråsen 95NOR4:01-4:01
 111157Sharmarke Ahmed 02Hälle IF3:58.72-193:58.72
 112316Abdullahi Hassan Ali 94NOR3:57.14-183:57.88
 113304Tom Sussex 94NZL3:58-
 114293Oliver Andersen Vedvik 98NOR3:58.60-173:58.60
 115313Max Bechtel (Pace)01Hässelby SK-
Men 1500m D   17:10
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1314Jonathan Weichbrodt 94Mölndals AIK-
 1315Abdirahim Abdullahi Dahir 01NOR4:07.88-
 2200Jonathan Grahn 04Mölndals AIK-
 3159Anders Bergman 88Hälle IF-
 3198Simon Wikell 03Mölndals AIK-
 5197Victor Wahlgren 02Mölndals AIK4:35.66-194:35.66
 6195Fabian Haeffler 03Mölndals AIK4:21.12-194:21.12
 7153Gustav Lundqvist 02Hovslätts IK4:17.74-194:17.74
 8254Jack Karlsson 99KFUM Örebro4:06.51-174:15.42
 9223Arvid Backteman 02Sävedalens AIK4:16.41-194:16.41
 11189Kevin Bodén 02Motala AIF4:13.15-194:13.15
 13183Olle Meijer 98Malmö AI4:10.96-164:12.58
 14160Merhawi Seifu (Pace D)00Hälle IF4:03.55-18
Men 3000m   20:30
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 11156Anders Grahl 87Hälle IF8:17.72-17
 12158Olle Ahlberg 97Hälle IF-
 13251Fredrik Johansson 86IFK Växjö8:10.81-11
 14278Frederick Slemeck 90GBR8:25.26-188:37.10
 15132Johan Fagerberg 92Finspångs AIK8:29.23-17
 16222Hafiz Ibrahem 96Sävedalens AIK8:35.32-198:35.32
 17259Markus Bohman 94KFUM Örebro8:37.92-198:37.92
 18208Daniel Gleimar 92Spårvägens FK8:38.60-198:38.60
 19169Axel Djurberg 99Hässelby SK8:41.24-18
 21219Jonatan Fridolfsson 92Sävedalens AIK8:17.17-178:27.58
 22203Gabriel Steffensen 96Mölndals AIK8:14.63-198:14.63
 23283Bjørnar Sandnes Lillefosse 92NOR8:04.15-178:15.32
 24216Mikael Ekvall 89Strömstad LK8:07.36-15
 25164Emil Blomberg 92Hässelby SK8:32.94-18
 26230Daniel Lundgren 85Turebergs FK7:58.58-15
 27321Jordan Williamsz 92AUS-
 28210Emil Danielsson 97Spårvägens FK8:05.70-18
 29190Alexander Nilsson (Pace)95Mölndals AIK8:16.54-18
 110287Abdullahi Dahir Rabi 03NOR8:19.19-198:19.19
 111284Vidar Dahle 88NOR8:13.75-178:24.81
 112186Staffan Ek 91Malmö AI8:02.69-12
Men 3000m Steeple Chase   20:45
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1306Nikolaos Sakis 99GRE8:59.58-189:03.67
 2279Fredrik Sandvik 98NOR8:58.84-198:58.84
 3218Vidar Johansson 96Sävedalens AIK8:43.59-188:56.25
 4173Simon Sundström 98IFK Lidingö8:42.43-198:42.43
 5302Justinas Beržanskis (Pace)89LTU-
Men High Jump 18:55
Lane StNo         PB Pb Yr SB
 1202Philip Frifelt Lundqvist 89SWEMölndals AIK2.14-132.03
 2268Filip Björklund 98SWEÖrgryte IS2.10-162.03
 3234Herman Olvik 96SWEUllevi FK2.06-152.04
 4245Oskar Lundqvist 97SWEUpsala IF2.14-182.09
 5139Arvid Ryberg 98SWEIF Göta Karlstad2.10-192.10
   
Bar progression: 181-186-190-194-198-201-204-206- -208-210 + 2 cm
Men Triple Jump 20:25
Lane StNo         PB Pb Yr SB
 1299Maurice Mathabela 90RSARSA-
 2262Daniel Lennartsson 88SWEÖrgryte IS16.12-14
 3239Markus Lundborg 99SWEUllevi FK14.51-18
 4246Antonis Dinopoulos 95SWEUpsala IF15.37-1715.18
 5265Artur Engström 96SWEÖrgryte IS15.28-1915.28
 6273Jannick Bagge 94DENDEN15.45-1915.45
 7145Erik Ehrlin 90SWEHammarby IF16.28-1415.49
 8235Gustaf Bålström 98SWEUllevi FK15.80-1915.80
   
Men Shot Put 18:40
Lane StNo         PB Pb Yr SB
 1167Gabriel Heen 95SWEHässelby SK18.17-1918.17
 2204Niklas Arrhenius 82SWESpårvägens FK19.79-11
 3213Jesper Arbinge 97SWESpårvägens FK18.25-1918.25
 4242Arwid Koskinen 92SWEUllevi FK18.44-1618.31
 5310Viktor Gardenkrans 95SWEAthletics 24Seven SK18.50-1918.50
 6289Marcus Thomsen 98NORNOR20.12-1920.12
 7182Wictor Petersson 98SWEMalmö AI20.70-1920.70
 8308Mesud Pezer 94BIHBIH21.48-1921.48
   
Women 400m B   16:45
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 2178Felicia Ascard 96IFK Lund59.10-1862.27
 3260Rebecca Högberg 84KFUM Örebro53.01-0956.43
 4249Ebba Svantesson 97Upsala IF55.23-1656.12
 5150Josephine Risberg Thoor 95IFK Helsingborg56.16-1856.28
Women 800m B   17:40
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1.1176Sofia Johansson 98Linköpings GIF2:11.34-182:12.40
 1.2229Wilma Marcusson 99Trångsvikens IF2:13.25-192:13.25
 2243Jessica Edlund 95Umedalens IF2:11.23-172:12.34
 3.1233Greta Graziani 94Täby IS2:10.61-172:11.16
 3.2252Ebba Wahlberg 02IK Ymer2:12.40-192:12.40
 4140Madeleine Björlin-Delmar 96IFK Göteborg2:06.88-182:09.61
 5307Tori Tsolis 93GRE2:04.42-172:07.97
 6.1274Dagmar Fæster Olsen 94DEN2:07.03-182:08.75
 6.2215Alicia Nilsson 98Stenungsunds FI2:12.98-192:12.98
 7272Josefine Rytter 94DEN2:10.12-132:10.89
 8260Rebecca Högberg (Pace)84KFUM Örebro-
Women 800m C   20:07
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1318Stina Pettersson 02Sävedalens AIK2:18.80-192:18.80
 2146Filippa Ramberg 97Hammarby IF2:17.23-192:17.23
 3141Saga Provci 04IFK Göteborg2:17.15-192:17.15
 4143Sandra Åberg 03Göteborgs KIK2:16.54-182:16.54
 5.1269Mille B. Olesen 02DEN2:13.68-182:16.85
 5.2155Tilda Knauer 03Hälle IF2:17.28-182:18.82
 6226Alice Magnell-Millán 05Tjalve IF Norrköping2:15.67-192:15.67
 7152Johanna Bülow 02Hovslätts IK2:18.10-192:18.10
 8317Madeleine Björlin-Delmar (pace)(Bib140)96IFK Göteborg-
Women 1500m A   20:21
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
 1199Alma Svantesson 04Mölndals AIK5:02.22-17
 2165Emma Jansson 91Hässelby SK4:34.71-15
 3201Saga Hagelin 03Mölndals AIK4:54.54-194:54.54
 4170Julia Samuelsson 99Högby IF4:33.28-184:38.12
 5214Angelica Strandberg 96Spårvägens FK4:41.36-184:43.65
 6136Olivia Weslien 97IF Göta Karlstad4:33.26-174:35.09
 7131Fanny Andersson 03Falkenbergs IK4:50.31-194:50.31
 8228Elin Marcusson 99Trångsvikens IF4:41.16-194:41.16
 9291Maria Sagnes Wågan 92NOR4:25.03-184:25.36
 10220Lisa Bergdahl 95Sävedalens AIK4:33.45-194:33.45
 11151Sara Dädeby 99Hovslätts IK4:36.69-194:36.69
 12303Julia Svennblad 03Bohus IF4:34.76-194:34.76
 13286Maren Halle Haugen 03NOR4:34.32-194:34.32
 14290Malin Edland 99NOR4:24.34-194:24.34
 15295Amalie Sæten 97NOR4:20.48-184:24.33
 16274Dagmar Fæster Olsen (Pace A)94DEN-
 
Lane StNo         Pb Pb Yr Sb
Women High Jump 16:55
Lane StNo         PB Pb Yr SB
 1179Sara Johansson 94SWEIFK Lund1.65-181.65
 2241Lina Löfqvist 93SWEUllevi FK1.73-141.70
 3264Vendela von Corswant 93SWEÖrgryte IS1.82-141.70
 4177Ellen Huldén 90SWEIFK Lund1.82-101.74
 5142Emma Söderström 98SWEGöteborgs KIK1.80-161.75
 6133Louise Ekman 97SWEGefle IF1.86-181.84
 7137Evelina Erlandsson 94SWEIF Göta Karlstad1.85-191.85
 8267Maja Nilsson 99SWEÖrgryte IS1.90-171.85
 9135Sofie Skoog 90SWEIF Göta Karlstad1.94-161.88
   
Bar progression: 155-160-165-170-174-178-181-184-186- -188-190 + 2 cm
Lane StNo         PB Pb Yr SB
   
Women Discus Throw 20:25
Lane StNo         PB Pb Yr SB
 1320Jennifer Rudberg 98SWEAthletics 24Seven SK45.78-18
 2138Erica Larsson 90SWEIF Göta Karlstad50.07-1848.40
 3187Mathilda Eriksson 98SWEMalmö AI50.88-1950.88
 4248Caisa-Marie Lindfors 00SWEUpsala IF53.86-1953.86
 5309Fanny Roos 95SWEAthletics 24Seven SK55.79-1855.08
 6212Emma Ljungberg 94SWESpårvägens FK55.15-1955.15
 7276Lisa Brix 96DENDEN57.11-1957.11
 8236Gustav Liberg 95SWEUllevi FK58.30-1958.30
 9247Vanessa Kamga 98SWEUpsala IF59.06-1959.06
 10181Jakob Gardenkrans 97SWEMalmö AI63.63-1859.50
 11204Niklas Arrhenius 82SWESpårvägens FK66.22-1162.01